Ženský sprint v Pokljuce vyhrála Mäkäräinenová. Puskarčíková dojela 22., Davidovou zklamala střelba

První sprint v nové biatlonové sezoně Světového poháru vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová o čtvrt minuty před Italkou Wiererovou. Nejlepší z českých závodnic Eva Puskarčíková skončila na začátku třetí desítky.

Pokljuka/Slovinsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková

Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Kaisa Mäkäräinenová byla nejrychlejší na trati a čistá na střelnici, Dorothea Wiererová sice na okruhu ztrácela, manko ale doháněla bleskurychlou střelbou. Obě největší kandidátky na vítězství ve sprintu v Pokljuce střílely čistě a rozhodlo tak až poslední kolo.

Ze závodníka novinářem. Biatlonista Björndalen se sžívá s novou rolí

Po druhé střelbě ještě Italka vedla o dvě a půl vteřiny, ale to není náskok, který by velezkušená Finka nedokázala stáhnout. Na konci 7,5 kilometru dlouhého sprintu měla Mäkäräinenová náskok 14,8 sekundy a vyhrála.

Třetí skončila Francouzka Justine Braisazová, která o pouhé dvě sekundy porazila svou mladší reprezentační kolegyni Julii Simonovou. Nakonec čtvrtá Simonová přišla o stupně vítězů na poslední střelbě, kde sice sundala všech pět terčů, jenže zdržely ji problémy se zbraní.

Většina z Češek na startu střílela čistě, jenže na umístění v elitní dvacítce to nestačilo. Nejlepší Eva Puskarčíková vyjede do nedělní stíhačky z 22. místa se ztrátou minuty a 16. sekund.

Druhá nejlepší česká reprezentantka byla Jessica Jislová, která začala čtvrtou desítku. O sekundu porazila Markétu Davidovou, která sice patřila mezi nejrychlejší běžkyně, ale po každé střelbě musela na trestné kolo.

Zklamáním skončil závod pro Veroniku Vítkovou. Bezchybnou střelbu střídala s pomalým během na trati. Olympijská medailistka z číslem 1 ztratila na Mäkäräinenovou na trati téměř dvě minuty a doběhla až 47.

I na startu nové sezony pokračuje trápení Lucie Charvátové, která si naděje na postup do stíhacího závodu odstřelila už na první položce dvěma chybami. Další dva terče minula vestoje a skončila až na 86. místě.

Výsledky SP v biatlonu v Pokljuce

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 20:08,1 (0 tr. okruhů), 2. Wiererová (It.) -14,8 (0), 3. Braisazová -42,1 (0), 4. Simonová (obě Fr.) -44,6 (0), 5. Vittozziová (It.) -46,9 (1), 6. P. Fialková (SR) -48,9 (1), 7. Pidhrušná (Ukr.) -49,0 (0), 8. Pavlovová (Rus.) -53,6 (0), 9. Preussová -59,9 (1), 10. Weidelová (obě Něm.) -1:00,7 (0), ...22. Puskarčíková -1:16,4 (0), 31. Jislová -1:34,0 (0), 32. Davidová -1:35,1 (2), 47. Vítková -1:50,9 (0), 86. Charvátová (všechny ČR) -3:37,1 (4).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodů): 1. Wiererová 90 b., 2. Hojniszová (Pol.) 84, 3. Džymová (Ukr.) 81, 4. P. Fialková 81, 5. Vittozziová 78, 6. Mäkäräinenová 71, ...10. Davidová 57, 21. Puskarčíková 34, 43. Jislová 10, 52. Vítková 3.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít