Sprint v Pokljuce ovládl Johannes Bö. Krčmář doběhl desátý, Fourcade před stíhačkou ztratil

Úvodní sprint biatlonového Světového poháru skončil Triumfem Nora Johannese Böa. Nor dominoval především v běhu a nevadilo mu ani trestné kolo. Michal Krčmář se dostal do elitní desítky, špatnou výchozí pozici má před stíhacím závodem Martin Fourcade.

Pokljuka/Slovinsko (Aktualizováno: 17:05 7. 12. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář dojel ve stíhacím závodě devátý

Michal Krčmář dojel ve stíhacím závodě devátý | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Johannes Thingnes Bö po slabším výkonu ve vytrvalostním závodě ve sprintu potvrdil, kdo bude hlavním soupeřem pro Martina Fourcada ve snaze obhájit křišťálový glóbus. Norovi nemusela vadit ani chyba a trestné kolo po položce vstoje, všechno vynahradil na v běžeckých okruzích.

Se lvem na každé střelbě. Krčmář se kvůli nové pažbě vzdal ‚stříbrné‘ malorážky z olympiády

Pětadvacetiletý Nor měl suverénně nejrychlejší běžecký čas. V cíli o 16 sekund porazil Francouze Guigonnata a Rusa Loginova, které na zbylých stupních vítězů dělily tři desetiny sekundy.

Nejlepším z Čechů byl Michal Krčmář. S novou zbraní se lvem a rytířem na pažbě sice bezchybně střílel, jenže na 10kilometrové trati předvedl pomalejší běh. Přesto se poprvé v sezoně dostal do elitní desítky, na desátém místě ztratil na Böa 42 a půl sekundy.

Poraženým dne je Martin Fourcade. Obhájce celkového vítězství chyboval hned na první střelbě a ani na trati nezářil. Francouský fenomén skončil až ve třetí desítce a do nedělního stíhacího závodu vyběhne se ztrátou minuty a 12 sekund.

Před Fourcada se v posledním kole dostal i Ondřej Moravec, který se vyrovnává s následky zdravotních problémů. Zkušený reprezentant si k trati musel přidat 150 metrů za jednu chybu na střelnici, v cíli to stačilo na 20. místo se ztrátou 66 sekund.

Další čeští závodníci nebodovali. Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík se ale ze 47. a 50. místa kvalifikovali do nedělní stíhačky. Ta se nebude týkat pouze Adama Václavíka.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Muži - sprint 10 km: 1. J. T. Bö (Nor.) 23:46,3 (1 tr. okruh), 2. Guigonnat (Fr.) -16,1 (0), 3. Loginov (Rus.) -16,4 (0), 4. T. Bö (Nor.) -31,2 (1), 5. Doll (Něm.) -32,5 (0), 6. Pettersen (Nor.) -32,9 (0), 7. Desthieux (Fr.) -35,1 (2), 8. L'Abee-Lund (Nor.) -35,8 (1), 9. Eder (Rak.) -35,9 (0), 10. Krčmář -42,5 (0), ...20. Moravec -1:06,0 (1), 47. Šlesingr -1:47,5 (1), 50. Krupčík -1:51,5 (2), 69. Václavík (všichni ČR) -2:12,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodech): 1. J. T. Bö 96, 2. Guigonnat 88, 3. Eder 80, 4. M. Fourcade (Fr.) 77, 5. Loginov 60, 6. Samuelsson (Švéd.) 59, 7. Krčmář 57, ...24. Moravec 32.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít