Příliš velký mráz. Biatlonové sprinty se v Canmore kvůli počasí nepojedou

Sprinterské závody na Světovém poháru biatlonistů v kanadském Canmore byly kvůli extrémním mrazům zrušeny. Původně se měly jet v sobotu, ale i v neděli mají teploty dosáhnout až -25 stupňů Celsia, což je pod hranicí, kterou stanovují pravidla. Před březnovým mistrovstvím světa v Östersundu biatlonisté absolvují ještě v příštím týdnu závody v Salt Lake City v USA.

Canmore Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kanadském Canmore panují tuhé mrazy, proti kterým se závodnice brání všemi způsoby | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: Český biatlon

Arktické počasí v kanadské provincii Alberta si vynutilo změny programu už před začátkem tohoto dílu Světového poháru. Vůbec se například neuskutečnilo slavnostní zahájení a čtvrteční vytrvalostní závody se jely na zkrácené trati.

Štafety byly přesunuty na původně volný pátek a nakonec se konaly v hraničních podmínkách za teplot až -18 stupňů. Sprinty navíc v programu měly nahradit původně vypsané závody s hromadným startem.

V noci bylo v Canmore opět pod minus třicet, se sluncem se teplota zvedla jen o pět stupňů. Jury o zrušení rozhodla zhruba dvě hodiny před sprintem mužů. V příštím týdnu v Salt Lake City jsou od čtvrtka na programu sprinty, stíhací závody a štafety.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme