Eva Puskarčíková zajela v Oberhofu nejlepší závod v sezoně, dosprintovala dvanáctá

Biatlonistka Eva Puskarčíková skončila 12. ve sprintu SP v německém Oberhofu, na hraně elitní dvacítky skončila i Markéta Davidová. Závod vyhrála Italka Lisa Vittozziová, která převzala vedení v hodnocení sprintu.

Oberhof Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Eva Puskarčíková odstartovala do sprintu v Oberhofu jako třetí od konce ve stočlenném startovním poli, i tak zaznamenala nejlepší český výsledek a nakonec ji jen 8 sekund chybělo k elitní desítce, na kterou v Oberhofu dosáhla v minulé sezoně.

Kalamita v Oberhofu. Pořadatelé biatlonového SP musí narychlo odklízet sníh

28letá závodnice z Jilemnice potvrdila pověst výborné střelkyně. Obě položky zvládla bez chyby a na střelnici dohromady strávila méně než minutu, což ji zařadilo mezi širší špičku závodu.

K absolutní elitě jí chyběl rychlejší běh, přesto se v závěrečném okruhu zmáčkla a v souboji na dálku předstihla o dvě desetiny Američanku Eganovou a o tři Norku Tandervoldovou, až se dostala na 12. místo.

Radost českým trenérům udělala také mladá Markéta Davidová. „Makula“ sice dvěma chybami pokazila první položku, jenže pět ran vestoje už zvládla bez problémů. Přidala šestý nejrychlejší běh ze všech a skončila 19.

Tím ale dobré zprávy pro český tým končí. Lucie Charvátová a Veronika Vítková nejenže nebodovaly, ale ani se nekvalifikovaly do sobotní stíhačky. Charvátovou znervóznilo už startovní číslo 1 a nedokázala navázat na výsledky z Nového Města na Moravě. Kvůli třem chybám skončila až 81.

Tři chyby na střelnici předvedla i Veronika Vítková a se ztrátou 2 minut a 22 sekund na vítězku skončila 63.

Premiérové vítězství Vittozziové

První závod Světového poháru v kariéře vyhrála Italka Lisa Vittozziová. Kombinací bezchybné střelby a třetího nejrychlejšího běhu se dostala do čela hodnocení ženského sprintu, protože její krajanka Dorothea Wiererová skončila až ve třetí desítce.

Vittozziová v cíli o pět sekund porazila Francouzku Anais Chevalierovouo, o dalších 10 sekund zpět skončila třetí Švéda Hanna Öbergová.

Míříme výš⁉️ Biatlonistku Evu #Puskarčíková vynesla bezchybná střelba ve sprintu na velmi dobré 12. místo. Dobrá práce, Evko!👍 #jedemedál #czechteam

15:57 – 10. 01. 2019

33

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Vittozziová (It.) 22:34,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -5,3 (0), 3. Öbergová (Švéd.) -15,0 (0), 4. Röiselandová (Nor.) -18,1 (1), 5. Krjuková (Běl.) -21,6 (0), 6. Vita Semerenková (Ukr.) -29,1 (0), 7. Kuzminová (SR) -30,3 (2), 8. Bescondová -30,7 (1), 9. Aymonierová (obě Fr.) -35,4 (1), 10. Dunkleeová (USA) -40,8 (1), ...12. Puskarčíková -48,8 (0), 19. Davidová -1:00,5 (2), 63. Vítková -2:21,9 (3), 81. Charvátová (všechny ČR) -2:51,4 (3).
Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Wiererová (It.) 398, 2. P. Fialková (SR) 365, 3. Vittozziová 336, 4. Chevalierová 281, 5. Röiselandová 280, 6. Kuzminová 273, ...37. Puskarčíková 81, 39. Davidová 79, 45. Vítková 69, 62. Charvátová 19, 71. Jislová (ČR) 10.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít