Šlesingr skončil v Salt Lake City 19. Sprint vyhrál Nor Christiansen, Bö pokazil střelbu

Biatlonista Michal Šlesingr byl na 19. místě nejlepším z Čechů v závodě biatlonového Světového poháru ve středisku Soldier Hollow u Salt Lake City. Po selhání suveréna sezony Johannese Böa vyhrál jeho krajan Vetle Sjåstad Christiansen těsně před Francouzem Simonem Desthieuxem.

Salt Lake City/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Johannes Thingnes Bö si ve sprintu na 10 kilometrů v Soldier Hollow jel pro 13. individuální vítězství v sezoně. Na trati byl tradičně nejrychlejší, v pohodě a bez zaváhání zvládnul první střelbu. A pak přišel zkrat.

Sprint Světového poháru biatlonistek v Soldier Hollow vyhrála Norka Röiselandová. Vítková dojela 19.

Michal Krčmář, který střílel položku vestoje společně s Böem si toho možná při odjezdu všiml, po Norovi zůstaly čtyři nesestřelené terče, neohrožený vládce sezony si na trestném kole přidal k trati hned 600 metrů. A nechal ostatní, ať soupeří o první místo.

Norsko ale o triumf nepřišlo. Závod vyhrál o chvíli později jedoucí Vetle Sjåstad Christiansen, 26letý biatlonista ovládl svůj první individuální závod ve Světovém poháru o 1,3 sekundy před Francouzem Simonem Desthieuxem, který, na rozdíl od Nora, na střelnici jednou chyboval.

Třetí skončil Němec Roman Rees, který na nejnižším stupni vítězů o šest desetin porazil krajana Erika Lessera, Johannes Thingnes Bö skončil pátý. V sezoně byl ve sprintu poprvé mimo stupně vítězů.

Nejlépe ze tří českých závodníků si v Utahu vedl Michal Šlesingr, který se do kolotoče Světového poháru vrací po problémech se zády. „Boušek“ vynahradil pomalejší běh na trati přesnou střelbou, musel na jediné trestné kolo, a skončil 19. se ztrátou minuty a 12 sekund na vítěze.

Michal Krčmář na střelnici chyboval dvakrát a skončil o 11 sekund za Šlesingrem na 26. místě. Tomáš Krupčík nezopakoval dobré výsledky z Canmore a po 4 trestných kolech skončil 66. Do sobotní stíhačky se nekvalifikoval.

Kromě sobotních stíhacích závodů jsou v Soldier Hollow na programu i štafety. V neděli se pojede nejdřív závod smíšených týmů, zámořský program Světového poháru uzavře smíšená štafeta.

Závod SP v biatlonu v Soldier Hollow (USA):
Muži - sprint 10 km:
1. Christiansen (Nor.) 23:29,7 (0 tr. okruhů), 2. Desthieux (Fr.) -1,3 (1), 3. Rees -22,4 (1), 4. Lesser (oba Něm.) -23,0 (0), 5. J. T. Bö (Nor.) -41,5 (4), 6. Fillon-Maillet (Fr.) -42,9 (1), 7. Hofer (It.) -46,3 (1), 8. Weger (Švýc.) -49,6 (1), 9. Guigonnat (Fr.) -52,7 (1), 10. Dale (Nor.) -56,5 (1), ...19. Šlesingr -1:20,6 (1), 26. Krčmář -1:31,8 (2), 67. Krupčík (všichni ČR) -3:03,9 (4)
Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 936, 2. Loginov (Rus.) 609, 3. Desthieux 588, 4. M. Fourcade (Fr.) 554, 5. Eder (Rak.) 541, 6. Fillon-Maillet 536, ...17. Krčmář 313, 21. Moravec (ČR) 247, 48. Krupčík 70, 71. Šlesingr 22.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít