Ve sprintu byla nejlepší českou biatlonistkou na 21. místě Davidová, výhru slaví Eckhoffová

Nejlepší českou biatlonistkou ve sprintu Světového poháru v Hochfilzenu byla Markéta Davidová, která skončila na 21. příčce. Hned za ní finišovala Eva Puskarčíková a pro 24. místo si dojela Jessica Jislová. Z triumfu se radovala Tiril Eckhoffová z Norska.

Hochfilzen (Aktualizováno: 16:51 18. 12. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Davidová měla třetí nejrychlejší běžecký čas, ale kvůli třem trestným kolům na páté místo z minulého týdne nenavázala. Na vítěznou Eckhoffovou ztratila více než minutu, od elitní desítky ji před sobotní stíhačkou dělí půlminuta.

Sprint biatlonistů v Hochfilzenu ovládli Norové, vyhrál Laegreid. Moravec doběhl na konci třetí desítky

„No já vlastně moc nevím, co se tam dělo a proč to nepadalo. Štvě mě to, protože jsem si za poslední čtyři tréninky dala tak čtyři jedničky, jinak jsem chodila vždy s nulama. Vůbec nevím, proč to tak bylo,“ sdělila těsně po závodě Radiožurnálu Davidová.

Puskarčíková dokončila závod těsně za Davidovou a v cíli přiblížila, že se jí konečně podařilo odstranit problémy s malorážkou.

„Měla jsem defekt na dioptru a nikdo si toho nevšiml. Vždycky, když jsem trochu zavadila o měřidla, tak se to celé pohlo. Proto jsem trochu tápala a vůbec jsem nevěděla, čím to mohlo být. Naštěstí jsme na to přišli,“ svěřila se Puskarčíková.

V závěrečném kole se Davidová dostala před Jislovou i Puskarčíkovou, které chybovaly jen jednou. Puskarčíková si díky 22. příčce připsala první body v sezoně a poprvé poběží stíhačku. Nejlepší individuální výsledek v sezoně zaznamenala i Jislová.

Charvátová až na 67. místě

Lucie Charvátová po kolapsu při střelbě vestoje z nedělní stíhačky tentokrát dva terče při druhé položce zasáhla, ale přidala k tomu dvě chyby vleže a po pěti trestných kolech skončila na 67. místě.

Do Vánoc tak už závodit nebude. Do stíhačky nepostoupila a ztratila i šanci na účast v nedělním závodě s hromadným startem.

Eckhoffová v pátek dominovala na trati, zbytku pole nadělila více než dvacet sekund. Díky tomu i s jednou chybou zvítězila o 7,6 sekundy před bezchybnou Ingrid Landmark Tandrevoldovou.

Třetí skončila Marte Olsbuová Röiselandová, která udržela vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

V sobotu se v Hochfilzenu poběží oba stíhací závody.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová 19:38,0 min. (1 trest. kolo), 2. Tandrevoldová -7,6 (0), 3. Röiselandová (všechny Nor.) -24,6 (1), 4. Preussová (Něm.) -25,1 (1), 5. E. Öbergová -27,4 (1), 6. H. Öbergová (obě Švéd.) -29,4 (1), 7. Kručinkinová (Běl.) -39,8 (0), 8. Perssonová (Švéd.) -46,3 (1), 9. Eganová (USA) -46,4 (1), 10. Wiererová (It.) -47,3 (1), ...21. Davidová -1:18,2 (3), 22. Puskarčíková -1:21,6 (1), 24. Jislová -1:24,5 (1), 67. Charvátová -2:18,3 (5), 72. Voborníková (všechny ČR) -2:33,9 (1).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Röiselandová 319, 2. H. Öbergová 297, 3. Alimbekavová (Běl.) 275, 4. E. Öbergová 248, 5. Eckhoffová 232, 6. Preussová 227, ...11. Davidová 173, 54. Charvátová 25, 60. Jislová 20, 61. Puskarčíková 19.

jsu, mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít