Nejhorší střelba ze všech. Biatlonistky skončily ve štafetě 13., vyhrála Francie

České biatlonistky skončily ve štafetě na Holmenkollenu na 13. místě, především kvůli třem trestným kolům. Vyhrály Francouzky před Němkami a Italkami. Stíhačku mužů vyhrál Martin Fourcade.

Oslo (Aktualizováno: 15:49 17. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na první české trestné kolo musela Jesica Jislová | Zdroj: ČTK

České biatlonistky skončily se ztrátou téměř pěti minut na 13. místě především díky špatné střelbě. Jako jediné musely na tři trestné okruhy, výborný výkon předvedla pouze Veronika Vítková na posledním úseku.

Sprint biatlonistek vyhrála Kuzminová, Vítková doběhla na 11. místě

Vyhrály Francouzky ve složení Anais Chevalierová, Celia Aymonierová, Marie Dorinová Habertová a Anais Besconcová, která dovezla štafetu s náskokem 14 sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Němky mohou slavit zisk malého křišťálového glóbu za vítězství v disciplíně.

Do druhé desítky zařadil českou štafetu už první úsek Evy Puskarčíkové. Osmnáctá žena sprintu sice nemusela na trestné kolo, jenže při obou položkách musela dvakrát dobíjet, ztratila kontakt a jela kolem osmnáctého místa.

Dobrým běžeckým výkonem v posledním kole posunula českou štafetu na 15. příčku, na vedoucí Itálii ale už v tu chvíli ztrácela téměř minutu.

Jessice Jislové se povedla položka vleže a v polovině svého úseku bojovala s naturalizovanou Korejkou Avvakumovovou o elitní desítku, jenže „stojku“ nezvládla. Na dvě minuté rány ji nestačily ani tři náhradní náboje a Jislová musela na trestné kolo.

Elitní desítka byla pryč a Jislová předávala Markétě Davidové jako šestnáctá se ztrátou dvou a půl minuty.

Jenže na juniorské mistryni světa se podepsalo vyčerpání z náročného programu, musela na dvě trestná kola a ztráta vzrostla přes čtyři minuty. Veronika Vítková sice zajela poslední úsek skvěle, nemusela ani jednou dobíjet, ale štafetu vytáhla pouze na 13. místo.

Mezi muži vládl Fourcade

Stíhací závod mužů na 12,5 kilometru ovládl Francouz Martin Fourcade. Favorit a vedoucí muž SP chyboval jen na první střelbě a do cílové rovinky si dovezl takový náskok, že potěšil norské fanoušci telemarkem.

Druhé místo bere Rakušan Lucas Hofer se ztrátou 18 sekund, třetí skončil domácí Johannes Bö. Těsně za stupni vítězů dojel Rus Cvetkov, který si polešpil o 24 míst.

Z Čechů byl nejlepší Ondřej Moravec, který udržel 29. místo, ze které do stíhačky odstartoval. Michal Krčmář skončil mimo bodované pozice na 43. příčce.

Závody SP v biatlonu v Oslu:
Ženy - štafeta (4x6 km):
1. Francie (Chevalierová, Aymonierová, Dorinová Habertová, Bescondová) 1:10:58,3 (0 trest. okruhů+6 dobíjení), 2. Německo (Hammerschmidtová, Herrmannová, Preussová, Dahlmeierová) -14,4 (0+7), 3. Itálie (Vitozziová, Wiererová, Gontierová, Sanfilippová) -33,2 (0+8), 4. Norsko -1:26,5 (1+10), 5. Švýcarsko -1:54,2 (0+8), 6. Švédsko -2:27,2 (0+3), ...13. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková) -4:40,5 (3+12).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít