Mužskou stíhačku v Hochfilzenu ovládl bezchybný Fillon Maillet, Krčmář dojel sedmadvacátý

Český biatlonista Michal Krčmáč mířil ve stíhacím závodu Světového poháru v Hochfilzenu do druhé desítky, ale po dvou chybách na závěrečné stojce skončil sedmadvacátý. Zvítězil přesně střílející Francouz Quentin Fillon Maillet před krajanem Émilienem Jacquelinem.

Hochfilzen (Rakousko) (Aktualizováno: 16:34 12. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář

Z českých biatlonistů dojel ve stíhačce na bodech pouze Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Z dalších dvou českých biatlonistů už se na body nikdo nedostal. Ondřej Moravec jel pět trestných kol a byl 48., o místo za ním skončil Jakub Štvrtecký.

Biatlonistky ve štafetě krátce vedly, nakonec skončily jedenácté. Výhru v Hochfilzenu slaví Norky

Krčmář vyběhl do stíhačky z 31. místa, které obsadil v pátečním sprintu. Díky třem čistým položkám se posunul na šestnácté místo, ale vstoje dvakrát minul, což ho stálo jedenáct míst.

„Jsem naštvaný na poslední položku, což ve mně teď převládá. Začal jsem úplně zbytečně přemýšlet o výsledku. Až naštvání trochu opadne, tak to vyhodnotím jako dobrý závod,“ řekl Radiožurnálu v cíli stíhačky Michal Krčmář.

Fillon Maillet si pro čtvrtou výhrou v kariéře dojel díky bezchybné střelbě. Vyhrál o skoro půl minuty před rovněž skvěle pálícím Jacquelinem. Na třetím místě doběhl vítěz sprintu Nor Johannes Dale, který musel na dvě trestná kola.

V neděli mají muži na programu štafetu a ženy pojedou stíhací závod. Z pátého místa po sprintu bude na stupně vítězů útočit Markéta Davidová.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. Fillon Maillet 32:38,7, 2. Jacquelin (oba Fr.) -25,5 (0), 3. Dale -49,5 (2), 4. J.T. Bö (oba Nor.) -58,0 (3), 5. Claude (Fr.) -1:10,2 (3), 6. Laegreid -1:18,1 (1), 7. T. Bö (oba Nor.) -1:21,6 (3), 8. Eder (Rak.) -1:22,0 (1), 9. Guigonnat (Fr.) -1:23,0 (0), 10. Samuelsson (Švéd.) -1:37,2 (2), ...27. Krčmář -2:34,9 (2), 48. Moravec -4:55,4 (5), 49. Štvrtecký (všichni ČR) -4:58,9 (7).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 296 b., 2. Samuelsson 246, 3. Fillon Maillet 237, 4. Dale 222, 5. Laegreid 215, 6. T. Bö 210, ...17. Krčmář 131, 24. Moravec 93, 66. Krupčík (ČR) 1.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít