Biatlonistka Davidová dojela ve stíhačce dvanáctá, závod ovládla suverénní Norka Röiselandová

Biatlonistka Markéta Davidová si ve stíhacím závodu na Světovém poháru v německém Ruhpoldingu polepšila oproti sprintu o patnáct míst a skončila dvanáctá. Vyhrála přesně střílející suverénka letošní zimy Norka Marte Olsbuová Röiselandová.

Ruhpolding (Aktualizováno: 16:50 16. 1. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová.

Markéta Davidová | Foto: Igor Stančík | Zdroj: Český biatlon

Vedoucí žena seriálu SP ve svém posledním závodu před olympijskými hrami v Pekingu zvítězila před švédskými sestrami Öbergovými. Druhá byla Hanna a třetí vítězka sprintu Elvira. Olsbuová Röiselandová ovládla čtvrtý z pěti stíhacích závodů v sezoně.

Biatlonistům se ve štafetě v Ruhpoldingu nedařilo, po pěti trestných kolech dojeli na 18. místě

Davidová vyrážela na trať sedmadvacátá. První tři položky odstřílela přesně a byla jedenáctá. Při závěrečné stojce minula poslední ranou, zakroutila hlavou a zamířila na trestné kolo. Do posledního okruhu vybíhala jedenáctá, ale předstihla ji Švédka Mona Brorssonová.

„Jsem vděčná za to, že to takto dopadlo, a odjíždím s trochu lepší náladou. Musím ale makat dál, není to letos takové, jaké bych si to představovala,“ řekla Davidová pro Radiožurnál.

Jessica Jislová udělala dvě chyby a posunula se z 21. na 19. místo. Další dvě české biatlonistky nebodovaly.

Lucie Charvátová musela na šest trestných kol a obsadila 43. pozici. Eva Puskarčíková byla po pěti chybách o deset míst horší a poslední z biatlonistek, které nastoupily na start.

Stíhací závod SP v Ruhpoldingu (ženy, 10 km):

1. Röiselandová (Nor.) 30:55,0 (0), 2. E. Öbergová -20,8 (2), 3. H. Öbergová (obě Švéd.) -32,4 (1), 4. Bescondová (Fr.) -47,9 (1), 5. Perssonová (Švéd.) -50,7 (2), 6. Alimbekavová (Běl.) -53,2 (3), 7. Wiererová (It.) -53,5 (3), 8. Simonová -57,8 (1), 9. Braisazová-Bouchetová (obě Fr.) -58,5 (3), 10. Hauserová (Rak.) -1:10,4 (3), ...12. Davidová -1:23,4 (1), 19. Jislová -2:31,0 (2), 43. Charvátová -3:58,4 (6), 53. Puskarčíková (všechny ČR) -6:37,3 (5).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Röiselandová 651, 2. E. Öbergová 563, 3. Alimbekavová 499, 4. H. Öbergová 482, 5. Hauserová 451, 6. Solová (Běl.) 407, ...9. Davidová 334, 19. Jislová 226, 60. Puskarčíková 30, 64. Charvátová 23, 76. Vinklárková (ČR) 12.

Václavík sice musel čtyřikrát na trestné kolo, přesto si oproti sprintu z 34. příčky polepšil o deset míst. Lepší výsledek zaznamenal v SP jen jednou, sedmnáctý dojel ve sprintu v Oberhofu v lednu 2017. O deset míst se posunul i druhý český závodník ve stíhačce Michal Krčmář, který skončil 32.

Fillon Maillet vyhrál sprint, ale po polovině závodu se zdálo, že míří za úspěchem Benedikt Doll. Němec ale pokazil závěrečné dvě položky a Francouz si už první místo pohlídal. Na druhé se z 32. pozice po sprintu dostal Rus Alexandr Loginov a třetí byl Bělorus Anton Smolski.

Stíhací závod SP v Ruhpoldingu (muži, 12,5 km):

1. Fillon Maillet (Fr.) 31:30,6 min. (2 tr. okruhy), 2. Loginov (Rus.) -8,8 (1), 3. Smolski (Běl.) -13,1 (1), 4. Desthieux (Fr.) -22,4 (2), 5. Strolia (Lit.) -30,4 (1), 6. Lesser (Něm.) -37,9 (1), 7. Samuelsson (Švéd.) -40,8 (3), 8. Fak (Slovin.) -41,0 (1), 9. Cvetkov (Rus.) -44,4 (2), 10. Zobel (Něm.) -47,3 (1), ...24. Václavík -1:41,1 (4), 32. Krčmář (oba (ČR) -2:17,4 (4).

Pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 581, 2. Samuelsson 484, 3. Jacquelin (Fr.) 470, 4. T. Bö 404, 5. Christiansen (oba Nor.) 379, 6. Loginov 377, ...33. Krčmář 136, 65. Václavík 29, 75. Štvrtecký (ČR) 16.

Světový pohár se z Ruhpoldingu přesune do italské Anterselvy, kde se bude příští týden závodit od čtvrtka do neděle. Pak už budou následovat olympijské hry.