Krčmář se ve stíhačce v Hochfilzenu posunul na 27. místo, vyhrál Francouz Fillon Maillet

Biatlonista Michal Krčmář si ve stíhacím závodě Světového poháru v Hochfilzenu polepšil o dvanáct příček na 27. místo, i když třikrát minul vestoje. Vyhrál Francouz Quentin Fillon Maillet, který využil selhání vítěze sprintu Johannese Kühna z Německa při závěrečné položce.

Hochfilzen (Aktualizováno: 14:01 11. 12. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biatlonista Michal Krčmář

Český biatlonista Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Krčmář se před týdnem blýskl ve stíhačce posunem z patnáctého místa na čtvrté a i v sobotu si vedl velmi dobře. Po druhé položce se pohyboval na konci druhé desítky.

Bojoval s formou i motivací, ale dokázal se vrátit. Kühn si v Hochfilzenu doběhl pro životní triumf

Při první střelbě vestoje ale dvakrát minul, což znamenalo pokles na 30. příčku. Na té zůstal po dalším trestném kole za jeden minutý terč při závěrečné střelbě a v běhu se posunul jen o tři místa. Ze sprintu se kvalifikoval jako jediný z českých biatlonistů.

Nejúspěšnější výpravou byli Francouzi. Fillon Maillet vyhrál o více než půl minuty před Emilienem Jacquelinem. Na třetím místě po těsném finiši nejdříve figuroval jejich krajan Simon Desthieux, ale po překontrolování cílové fotografie nakonec bronz získal Švéd Sebastian Samuelsson. Seveřan se ujal vedení v celkovém hodnocení SP.

Překvapivý vítěz sprintu Kühn dlouho útočil na další triumf, ale pak udělal tři chyby na závěrečné položce a skončil patnáctý. Ve 14.15 se pojede v Hochfilzenu ženská štafeta.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. Fillon Maillet 33:52,0 (1 tr. okruh), 2. Jacquelin (oba Fr.) -32,1 (1), 3. Samuelsson (Švéd.) -38,2 (2), 4. Desthieux (Fr.) -38,2 (1), 5. T. Bö (Nor.) -38,7 (2), 6. Smolski (Běl.) -41,8 (2), 7. Leitner (Rak.) -46,3 (0), 8. Seppala (Fin.) -47,5 (1), 9. Laegreid (Nor.) -49,1 (1), 10. Tomšin (Rus.) -50,5 (0), ...27. Krčmář -1:40,3 (3).
Pořadí SP (po 6 z 22 závodů): 1. Samuelsson 250 b., 2. Jacquelin 243, 3. Christiansen (Nor.) 225, 4. Fillon Maillet 212, 5. T. Bö 210, 6. Latypov (Rus.) 199, ...21. Krčmář 105, 55. Štvrtecký (ČR) 14.