Rady od olympijské vítězky. Biatlonistům pomůže se střelbu Kateřina Emmons

Chtějí lépe střílet, a tak si nechají radit od olympijské vítězky ve střelbě. Českým biatlonistům bude jako konzultantka pomáhat bývalá sportovní střelkyně Kateřina Emmons.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Emmons na olympiádě v Londýně. | Zdroj: Reuters

Sama posbírala řadu medailí, ty týmové snad ani nejdou spočítat, individuálních získala na olympijských hrách, na mistrovstvích světa i Evropy a na Světovém poháru celkem 24. Teď by ráda k úspěchům pomohla českým biatlonistům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistům bude pomáhat zlepšit střelbu olympijská vítězka Emmons

„Tím, že je střelba hodně technická, tak je to všechno hodně logické, jen se člověk musí odpoutal od toho, co zná, a naučit se přemýšlet trošku jinak. Tohle samozřejmě není proces, který se dá změnit lusknutím prstu, zvyklosti jsou v člověku zakořeněné a než se to trochu přebuduje, tak to trvá,“ vysvětluje Emmons.

Kateřina Emmons to zná od svého manžela Matthewa, který už několik let spolupracuje s americkými biatlonisty.

České biatlonistky znají jméno trenéra, v nové sezoně je povede Nor Egil Gjelland

Číst článek

„Určitě žádné vyzrazování tajemství nebude,“ směje se Kateřina Emmons.

Zatímco Matthew s Američany dokonce objíždí některé závody, pomoc Kateřiny má být přece jen skromnější. Počítá, že se s Krčmářem a spol. bude potkávat zhruba jednou měsíčně a případně konzultovat na dálku - tak, jak jí to dovolí čtyři děti.

„Když se hledají možnosti, jak jdou věci skloubit, tak skloubit jdou. Jsou dvě možnosti jak takhle žít v každé rodině, ale zvlášť asi v té větší. Maminka je doma, stará se o domácnost a je na sto procent maminka nebo se najde někdo, kdo s domácností pomůže, aby maminka mohla pracovat. A mně pasuje ta druhá možnost,“ vysvětluje nová hvězdná posila českých biatlonistů Kateřina Emmons.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme