Kuzminová uhájila malý glóbus za sprint, Mäkäräinenová s Domračevovou dotírají v celkovém pořadí

Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová vyhrála malý křišťálový glóbus za biatlonový sprint. Nepřipravilo ji o něj ani 12. místo ve finálovém závodě v Ťumeni. Náskok v celkovém pořadí se ale tenčí.

Ťumeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová vyhrála v Pchjongčchangu závod s hromadný startem.

Anastasia Kuzminová | Foto: Andrew Medichini | Zdroj: AP

Anastasia Kuzminová uhájila v závěrečném sprintu biatlonové sezony obrovský 41bodový náskok, který si vytvořila v předchozích závodech. Ve finále v Ťumeni sice kvůli třem chybám na střelnici skončila 12., přesto získala malý křišťálový glóbus s náskokem 10 bodů před Darjou Domračevovou.

Fourcade smazal obrovskou ztrátu v hodnocení sprintu, posedmé v řadě ovládl Světový pohár

Veronika Vítková v Ťumeni v rámci bojkotu české reprezentace nestartuje a v pořadí disciplíny ztratila průběžné třetí místo. Předstihly ji Kasia Mäkäräinenová a Laura Dahlemeirová, Češka skončila pátá.

Sprint na 7,5 kilometru vyhrála Darja Domračevová o 1,2 sekundy před Kaisou Mäkäräinenovou. Především Finka důrazně dotahuje vedoucí Anastasiu Kuzminovou v celkovém pořadí Světového poháru. Aktuální náskok slovenské reprezentantky je 16 bodů, Běloruska ztrácí dalších 39.

V Ťumeni se ještě pojede stíhací závod, do kterého Kuzminová odstartuje s více než minutovou ztrátou na bělorusko-finské duo, a závod s hromadným startem.

O držiteli velkého křišťálového glóbu mezi muži je jasno, po včerejším vítězství ve sprintu má nedostižný náskok Francouz Martin Fourcade, který vyhrál celkové hodnocení posedmé v řadě.

Česká reprezentace v Ťumeni nestartuje jako výraz nesouhlasu s ruským dopingovým skandálem a přístupem Mezinárodní biatlonové unie.

Finále SP v biatlonu v Ťumeni (Rusko):
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Domračevová (Běl.) 21:42,8 (0 trest. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -1,2 (0), 3. Eckhoffová (Nor.) -33,3 (1), 4. Bescondová (Fr.) -43,7 (1), 5. Vittozziová (It.) -49,7 (0), 6. Dahlmeierová (Něm.) -50,0 (1), 7. Wiererová (It.) -52,2 (0), 8. Häckiová (Švýc.) -1:01,0 (0), 9. Chevalierová (Fr.) -1:01,1 (1), 10. Olsbuová (Nor.) -1:02,3 (2).
Konečné pořadí sprintu (po 8 závodech): 1. Kuzminová (SR) 323, 2. Domračevová 313, 3. Mäkäräinenová 258, 4. Dahlmeierová 252, 5. Vítková (ČR) 245, 6. Hildebrandová (Něm.) 244, ...27. Puskarčíková 96, 45. Jislová 62, 84. Davidová (všechny ČR) 6.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 22 závodů): 1. Kuzminová 756, 2. Mäkäräinenová 740, 3. Domračevová 701, 4. Dahlmeierová 653, 5. Wiererová 636, 6. Vittozziová 549, 7. Vítková 545, ...33. Puskarčíková 206, 56. Jislová 72, 86. Zvařičová 9, 90. Davidová 8.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít