Biatlonistka Eckhoffová vyhrála i třetí závod v Le Grand-Bornand, z Češek byla nejlepší Charvátová

Biatlonistka Lucie Charvátová byla na jedenáctém místě nejlepší z českých reprezentantů v nedělních závodech s hromadným startem na Světovém poháru ve Francii. V Le Grand-Bornand se přitom dostala do závodu až jako náhradnice. V deštivých podmínkách skončila Eva Kristejn Puskarčíková patnáctá, Markéta Davidová dvaadvacátá. Závod ovládla Norka Tiril Eckhoffová.

Le Grand-Bornand Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Charvátová.

Lucie Charvátová. | Foto: Tobias Nyknen / BILDBYRÅN | Zdroj: Reuters

Charvátová závod dobře začala a po první střelbě jela desátá, pak sice musela při druhé a třetí položce celkem na tři trestná kola, ale v poslední sérii trefila všech pět terčů. Ze střelnice vyběhla dvanáctá a v posledním kole si o místo polepšila.

„Dostala jsem se do startovního pole z posledního místa díky nemoci švédské soupeřky a tak jsem neměla žádná velká očekávání,“ řekla Radiožurnálu Charvátová. „Ráno se mi moc závodit nechtělo, ale jsem ráda, že jsem závod přežila velmi dobře. Musím říct, že podmínky, které tu panují, jsou velmi náročné. Déšť to ještě zhoršil. Nakonec jsem spokojená se střelbou, poslední položka mě dostala dopředu,“ uvedla česká reprezentantka, která z Francie odjíždí spokojená.

Tři chyby na střelnici udělala i Kristejn Puskarčíková, naopak se nedařilo Davidové, která stejně jako ve stíhačce minula šest terčů.

Ve formě jezdící Ekchoffová se v čele osamostatnila po třetí střelecké položce. Vyhrála skoro o minutu před Italkou Dorotheou Wiererovou, která se díky tomu vrátila na první místo Světového poháru. Eckhoffová vyhrála individuální závod v SP počtvrté v řadě a dohromady se štafetou uspěla pětkrát po sobě.

Norka Tiril Eckhoffová tak ovládla po sprintu a stíhačce i závod s hromadným startem. Lucie Charvátová dojela s více než dvouminutovou ztrátou na vítězku jedenáctá.

SP v biatlonu v Le Grand-Bornand (Francie) - závod s hromadným startem:
Ženy (12,5 km):
1. Eckhoffová (Nor.) 38:52,8 (2 tr. okruhy), 2. Wiererová (It.) -1:24,9 (2), 3. Perssonová (Švéd.) -1:25,1 (1), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -1:35,6 (4), 5. Herrmannová (Něm.) -1:43,0 (4), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -1:43,6 (2), 7. Bescondová (Fr.) -1:45,0 (1), 8. Preussová (Něm.) -1:45,2 (2), 9. Hauserová (Rak.) -1:46,9 (2), 10. Brorssonová (Švéd.) -2:03,8 (2), 11. Charvátová -2:09,2 (3), ...15. Kristejn Puskarčíková -2:28,7 (3), 22. Davidová (všechny ČR) 3:29,9 (6).