Biatlonistky připravila o medaile ze štafety v Hochfilzenu slabá střelba, nakonec skončily šesté

České biatlonistky Jessica Jíslová, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková předvedly ve štafetě na Světovém poháru v německém Hochfilzenu nejlepší běžecký výkon, vinou nepovedené střelby ale nakonec skončily šesté. Z vítězství se radují Norky, které se v závěru dostaly před ruské závodnice. Třetí skončily Švýcarky.

Hochfilzen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová. | Foto: Anders Wiklund | Zdroj: Reuters

Jako první z Češek vyjela na trať Jessica Jíslová, které ale nevyšla první střelecká položka. Musela jednou dobíjet a navíc střílela poměrně pomalu, takže se propadla na 17. místo se ztrátou 23 sekund na čelo. Své parťačce Lucii Charvátové pak předávala na 15. pozici.

Ve sprintu zazářila biatlonistka Charvátová šestým místem, teď ji ale čeká neoblíbená štafeta

Číst článek

Charvátová, která v Hochfilzenu v pátek zazářila senzačním šestým místem ve sprintu, ale potvrdila, že štafeta není její oblíbenou disciplínou, když na své první střelbě musela na jednou trestné kolo.

Markéta Davidová přebírala štafetu od Charvátové na jedenáctém místě a český tým v té době ztrácel na první Italky minutu a pět sekund. Ani Davidová nepředvedla nejlepší výkon na střelnici, na trestné kolo ale nemusela a české finišmance Evě Kristejn Puskarčíkové předávala osmá.

Poslední česká závodnice měla sice na prví položce problémy, tu druhou ale zvládla perfektně a nakonec dojela do cíle šestá. Od bronzových medailí přitom české kvarteto, které předvedlo nejrychlejší běh ze všech, dělilo jen 12 sekund.

Závodu kralovaly Norky, které na první místo vytáhla skvělá Marte Olsbuová, která dokázala během jednoho kilometru stáhnout přes patnáct sekund z náskoku vedoucího Ruska. Rusky se tak musely spokojit s druhým místem, třetí byly Švýcarky.

Další favorizované týmy jako Švédsko, Itálie nebo Německo skončily až ve druhé desítce. Přitom zrovna třeba Italky ještě po třetí předávce držely bronzovou příčku.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová-Röiselandová) 1:10:04,7 hod. (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Rusko (Rezcovová, Kuklinová, Mironovová, Jurlovová-Perchtová) -8,2 (0+5), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -1:04,1 (1+9), 4. Ukrajina -1:09,2 (0+8), 5. Kanada -1:09,3 (0+7), 6. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -1:16,1 (1+12).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme