Braisazová-Bouchetová v posledním závodě sezony vybojovala malý glóbus, Davidová byla 14.

Biatlonistky za sebou mají poslední závod letošní sezony Světového poháru. Závod s hromadným startem ovládla nakonec Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová, která si tímto vítězstvím zajistila i malý křišťálový glóbus za triumf v disciplíně. Markéta Davidová zakončila sezonu 14. místem, Jessica Jislová skončila 26.

Holmenkollen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na startu se představily dvě Češky – Markéta Davidová a Jessica Jislová, které za sebou mají v Holmenkollenu povedené závody. Davidová byla čtvrtá ve sprintu a sedmá ve stíhačce, Jislová skončila ve sprintu šestá a ve stíhacím závodě dvanáctá.

Síly fakt nejsou. Běžela jsem, co jsem mohla, hodnotila Davidová sedmé místo ze stíhačky

Podobně povedené umístění se začalo oběma českým biatlonistkám vzdalovat hned po první střelbě, kde obě předvedly shodně po dvou chybách a zařadily se do třetí desítky. Druhou položku zvládly obě čistě a posunuly se výš.

Davidová pak do konce závodu zaváhala ještě jednou, když minula jeden terč na třetí střelbě, jinak už ale střílela čistě a nakonec si dojela pro čtrnácté místo. Jislová chybovala celkem čtyřikrát a byla šestadvacátá.

Pro vítězství si dojela Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová, která měla v cíli dvojnásobnou radost, protože si zároveň zajistila i malý glóbus za celkový triumf v konečném pořadí disciplíny. Druhá byla Němka Franziska Preussová, třetí místo brala celková vítězka Světového poháru Norka Marte Olsbu Röiselandová.

Smutnila pátá Švédka Elvira Öbergová, která do poslední chvíle bojovala o čtvrtou příčku, která by jí zajistila malý glóbus. O trofej ji připravila její krajanka Perssonová, když ji ve finiši porazila o desetinu sekundy.

Italka Dorothea Wiererová, která před nedělním závodem vedla pořadí disciplíny, skončila až dvanáctá.

Závěrečné závody SP v biatlonu v Oslu:
Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 35:20,8 min. (2 tr. okruhy), 2. Preussová (Něm.) -7,8 (2), 3. Röiselandová (Nor.) -8,6 (2), 4. Perssonová -13,6 (2), 5. E. Öbergová (obě Švéd.) -13,7 (2), 6. Tandrevoldová (Nor.) -14,1 (2), 7. Herrmannová (Něm.) -14,5 (3), 8. Hauserová (Rak.) -15,4 (1), 9. Hettichová -15,6 (0), 10. Voigtová (obě Něm.) -45,0 (1), ...14. Davidová -1:05,0 (3), 26. Jislová (obě ČR) -2:56,3 (5).

Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 4 závodech): 1. Braisazová-Bouchetová 162, 2. E. Öbergová 160, 3. Wiererová (It.) 152, 4. Röiselandová 134, 5. Tandrevoldová 120, 6. Voigtová 119, 7. Davidová 116, ...16. Jislová 91.

Konečné pořadí SP (po 22 závodech): 1. Röiselandová 957, 2. E. Öbergová 823, 3. Hauserová 684, 4. H. Öbergová 661, 5. Chevalierová-Bouchetová 642, 6. Herrmannová (Něm.) 589, ...10. Davidová 560, 17. Jislová 441, 66. Voborníková 39, 73. Charvátová 33, 75. Puskarčíková 30, 94. Vinklárková 12, 102. Teplá (všechny ČR) 5.

15.00 závod s hromadným startem 15 km muži.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít