Johannes Thingnes Bö vyhrál i poslední závod sezony, získal velký křišťálový glóbus i všechny malé

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö potvrdil svou nadvládu v této sezoně i v jejím závěrečném závodě. S náskokem téměř dvacet sekund a všemi sestřelenými terči nechal za sebou Němce Arnda Peiffera i Benedikta Dolla. Jediný Čech v závodě Michal Krčmář dojel 22.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö | Foto: Sven Hoppe | Zdroj: ČTK

Z prvního místa startoval do závodu Johannes Thingnes Bö, se kterým dokázala skupinka soupeřů držet krok až do poloviny závodu. Při třetí střelbě ale zahájil Bö rychlopalbu, když sestřelil všechny terče za 17 vteřin a získal náskok, který udržel až do cíle. Vzdálenost od soupeřů měl takovou, že si ještě před cílovou rovinkou zvládl vzít od jednoho z členů týmu norskou vlajku a vikingskou helmu, kterou před fanoušky smekl.

Wiererová jako první Italka v historii ovládla biatlonový Světový pohár, poslední závod vyhrála Öbergová

Číst článek

Norský biatlonista zvítězil v 16. závodě sezony 2018/2019 a před domácími fanoušky tak mohl oslavit zisk velkého křišťálového glóbu. Navíc Johannes Thingnes Bö opanoval také bodování jednotlivých disciplín a k velkému glóbu tak získal také všechny malé.

Na druhém místě skončil v tomto závodě Němec Arnd Peiffer, který byl na střelnici bezchybný. I tak mu na vítězného Nora chybělo v cíli 19,2 sekundy. Bronz získal další Němec Benedikt Doll, který minul při první a poslední položce vždy jeden terč.  

Jako jediný Čech se do závodu nominoval Michal Krčmář, který startoval s číslem 19. Medailistovi z Pchjongčchangu se ale závod nevydařil střelecky. Na první úvodní ležce minul jeden terč a druhou zvládl čistě. V dalších položkách ale opět chyboval, nejprve dvakrát a na závěr jednou. Chuť si Krčmář spravil alespoň v závěrečném finiši, ve kterém předstihl Francouze Quentina Fillona Mailleta. Nakonec tak se ztrátou dvou minut a 19,2 sekundy obsadil český biatlonista 22. místo.

and Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme