Už nebylo kde brát, říká Davidová po dalším umístění těsně pod stupni vítězů

Biatlonistka Markéta Davidová dál čeká na první medaili v této sezoně Světového poháru. V závodě s hromadným startem v Anterselvě k ní přitom měla opravdu blízko. Na střelnici minula jediný terč a do závěrečného okruhu vyrážela jako třetí. Jenže pak se kolem ní prohnala Francouzka Julia Simonová i Němka Preussová, a česká reprezentantka skončila pátá.

Anterselva (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová v závodě s hromadným startem. | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Zeptám se podobně jako před týdnem v Oberhofu. Budete se spíš radovat z pátého místa, nebo spíš převládne zklamání, že vám zase opravdu o kousek utekl cenný kov?
Za chvíli se z toho asi budu radovat, ale teď je to víc zklamání. Čekala bych, že to v tom posledním kole bude běžecky hratelné, ale nebylo. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Už nebylo kde brát, říká Davidová po dalším umístění těsně pod stupni vítězů

Byla jste po poslední střelecké položce plná sebevědomí? Běžecky patříte obvykle mezi ty nejrychlejší na trati.
Trochu jsem v to doufala, ale bohužel.

Kdy jste definitivně poznala, že je boj o medaili ztracen?
Popravdě hned po tom, co mě dojela Julia a vypadala fakt silně. Snažila se bojovat až do konce, nevzdala jsem se, ale už to prostě nešlo. 

Nabrala jste hned po první položce půlminutovou ztrátu. Projevilo se v závěru závodu, že jste dokázala postupně smazávat tuhle ztrátu, čímž jste přišla o síly do závěrečného běžeckého okruhu?
Musím říct, že jsem bojovala to první kolo, nebyla jsem schopná s nimi jet. Dneska už nebylo moc kde brát. 

I přes to všechno je to pro vás povzbuzení?
Jsem ráda, že jsem se trefovala, protože včera jsem tu s tím bojovala. Jsem ráda, že se zítra jedou štafety, takže na to nebudu sama a budou to jen dva kilometry, protože víc bych asi nezvládla.

David Nyč, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme