Röiselandová si zajistila triumf ve Světovém poháru, Davidová byla ve stíhačce sedmá

Biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová je poprvé celkovou vítězkou Světového poháru. Norka stvrdila svůj triumf sobotním druhým místem v závěrečném stíhacím závodu v Oslu na Holmenkollenu, kde prohrála jen s krajankou Tiril Eckhoffovou, loňskou majitelkou velkého křišťálového glóbu. Na pořadu už mají biatlonistky jen nedělní závod s hromadným startem a Olsbuová Röiselandová má před Švédkou Elvirou Öbergovou nedostižný náskok.

Holmenkollen (Aktualizováno: 15:29 19. 3. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marte Olsbuová Rösidelandová.

Marte Olsbuová Rösidelandová. | Foto: Terje Bendiksby | Zdroj: ČTK / AP

Eckhoffová navázala na výhru z pátečního sprintu a Olsbuovou Röiselandovou porazila o skoro půl minuty. Třetí dojela Slovenka Paulína Fialková.

Ideální závod, pochvalovala si Davidová povedený sprint. Spokojená byla i Jislová

Češky neudržely pozice ze sprintu, třikrát na střelnici chybující Markéta Davidová klesla ze čtvrtého na sedmé místo a Jessica Jislová z šestého na dvanácté.

„Za tři bylo moc prostě. Letos ty výsledky beru tak, jak jsou a úplně to nebyla sezona, jakou jsem si představovala a i sedmé místo beru všemi deseti. Síly fakt nejsou, běžela jsem co jsem mohla, ale už neřeknu, že se mi běhá dobře, protože to je už strašně těžké,“ zhodnotila svůj výsledek pro Radiožurnál Davidová.

Dvojnásobná juniorská mistryně světa Tereza Voborníková chybovala jen jednou a čtyřiadvacátým místem si vylepšila své kariérní maximum mezi elitou. Lucie Charvátová byla v půlce závodu dostižena a ze závodu stažena.

Jednatřicetiletá Olsbuová Röiselandová, jež v sezoně vyhrála šest závodů Světového poháru, se po druhé střelbě vleže dostala i do vedení. Po závěrečné stojce a trestném okruhu ale trojnásobná olympijská vítězka první místo neudržela. Dojezd do cíle s vlajkou si tak vychutnala Eckhoffová.

Davidová chybovala jednou na prvních třech položkách a jela desátá. Závěrečných pět terčů zasáhla a polepšila si na sedmé místo. Jislová musela na trestné kolo po první a poslední střelbě. Obě čeká na závěr sezony ještě nedělní závod s hromadným startem.

SP v biatlonu v Oslu:
Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Eckhoffová 29:55,7 (2 tr. okruhy), 2. Röiselandová (Nor.) -24,9 (2), 3. P. Fialková (SR) -50,5 (0), 4. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -59,0 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -1:05,2 (2), 6. Hauserová (Rak.) -1:11,0 (3), 7. Davidová (ČR) -1:19,7 (3), 8. E. Öbergová (Švéd.) -1:29,7 (2), 9. Hildebrandová -1:34,3 (0), 10. Preussová (obě Něm.) -1:37,2 (0), ...12. Jislová -2:12,1 (2), 24. Voborníková -3:21,1 (1), Charvátová (všechny ČR) dostižena o kolo.

Konečné pořadí stíhacího závodu (po 7 závodech): 1. Röiselandová 380, 2. E. Öbergová 300, 3. H. Öbergová (Švéd.) 262, 4. Chevalierová-Bouchetová 240, 5. Hauserová 222, 6. Bescondová (Fr.) 208, ...10. Davidová 170, 14. Jislová 153, 59. Voborníková 17.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 22 závodů): 1. Röiselandová 909, 2. E. Öbergová 783, 3. Hauserová 665, 4. H. Öbergová 631, 5. Chevalierová-Bouchetová 328, 6. Alimbekavová (Běl.) 589, ...9. Davidová 533, 16. Jislová 432, 66. Voborníková 39, 73. Charvátová 33, 75. Puskarčíková 30, 94. Vinklárková 12, 102. Teplá (všechny ČR) 5.

Miroslav Lenc, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít