Šlesingrova rozlučka s kariérou: 12. místo ze štafety, prázdné tribuny a úleva, že už nebude trpět

Štafetový závod v Novém Městě na Moravě českým biatlonistům nevyšel a při rozlučce Michala Šlesingra s kariérou obsadili 12. místo. Šlesingr i Ondřej Moravec udrželi tým v bojích o medaile, ale na třetím úseku propadl na střelnici Jakub Štvrtecký a musel na tři trestná kola. Pro zlato si v poslední štafetě sezony Světového poháru doběhli suverénně Norové a získali malý křišťálový glóbus.

Nové Město na Moravě (Aktualizováno: 19:26 7. 3. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Šlesingr v sobotu v osiřelé Vysočina Areně, která zůstala prázdná kvůli nebezpečí šíření koronaviru, absolvoval poslední závod. S jedním dobíjením se udržel elity a dobře si s malorážkou počínal i Moravec. Také jemu stačil jeden náhradní náboj.

Českým biatlonistkám se ve štafetě nedařilo a dojely desáté. Neporazitelnost uhájily Norky

Číst článek

Jednadvacetiletý Štvrtecký na třetím úseku střílel ze druhé pozice, ale naděje domácích biatlonistů zmařil na stojce. Michal Krčmář pak musel absolvovat jeden trestný okruh a české kvarteto dovezl do cíle na dvanácté příčce.

Unavený, ale šťastný

Pro Michala Šlesingra byla štafeta posledním závodem jeho bohaté kariéry, kterou uzavřel po téměř 19 letech.

„Teď už je mi dobře, už mě to ani nebolí. Když už jsem pak neviděl černo, tak jsem zaregistroval, že mi francouzský kolega sundaval lyže. Mě se pak ulevilo, že už takhle nebudu trpět,“ řekl Radiožurnálu unavený Michal Šlesingr.

Rozlučku si možná představoval trochu jinak, ale obavy ze šíření koronaviru zapříčinily, že jindy vyprodaná Vysočina Arena byla bohužel prázdná.

„Je to škoda, jak už jsem říkal, fanoušci v Novém Městě z toho dělají jeden z nejlepších závodu v sezoně. Bez nich to tu není ono. Spousta z nich ale našla cestu i sem do okolí areálu a stáli tam v bažině za plotem. Klobouk dolů před nimi,“ poděkoval na dálku těm nejvěrnějším fanouškům.

Úřadující mistři světa Francouzi bez Martina Fourcadea byli po penalizaci až patnáctí, stříbro slavili Ukrajinci a bronz Švédové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme