Kamínky ve sněhu. ‚Člověk hledá dva roky kvalitní pár lyží a pak ho tady zničí,‘ láteřil Krčmář

Biatlonisté mají za sebou Světový pohár v Oberhofu. Někteří z nich jsou rádi, že závody v tomhle německém areálu skončily a nejde ani tak o mlhu, déšť nebo silný vítr. Spíš o nedostatek sněhu na tratích – kvůli tomu totiž řada reprezentantů zničila své lyže.

Oberhof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod Světového poháru v Oberhofu. | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

„Je to od kamínku z trati,“ říká servisman českého týmu Šimon Kubina a ukazuje lyži Ondřeje Moravce s pořádnou rýhou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté bojovali v Oberhofu s nedostatkem sněhu, kamínky na trati jim ničily lyže

Kdyby lyže uměly mluvit, možná by vám řekly, ať se zkusíte projít bosí po střepech, protože se asi takhle nějak cítily na trati v Oberhofu. A když biatlonisti balili své náčiní do vaků a prohlíželi skluznice, byli z těch škod, které napáchaly kamínky vyčuhující ze sněhu, hodně rozčarovaní.

„Měl jsem pocit, že jsem při závodě dvakrát chytil kámen, tak jsem to v cíli rychle zkouknul a mám tam trochu utrhlou hranu. Nejsem z toho nadšený. Člověk hledá dva tři roky kvalitní pár na dané podmínky a pak ho tady zničí,“ stěžoval si pro Radiožurnál Michal Krčmář.

Cítil jsem, že to tam je, usmíval se biatlonista Krčmář. Deváté místo je nejlepším výsledkem sezony

Číst článek

Ano, i Michal Krčmář bude mít na svých lyžích památku na závody v Oberhofu, kde sice četa pořadatelů chodila po trati a kuriózním způsobem z ní lžičkami vydloubávala kamínky, ale evidentně ani to nestačilo.

„Když tu máte jeden dva dobré páry a zničíte si je tu, tak co pak máte dělat ve zbytku sezony? To mi tady hrozně vadí, že se s tím nedokážou líp popasovat,“ říkal Krčmář.

I proto už se český biatlonista těší do Ruhpoldingu, kde začne další díl Světového poháru ve středu. Ani tam nemají sněhu na rozdávání, ale další škrábance a rýhy ve skluznicích lyží už snad nehrozí.

David Nyč, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme