Smíšená štafeta se Čechům nevydařila, po chybách na střelnici byli čtrnáctí. Do závodu dvojic nenastoupili

První závod smíšených štafet v sezoně českým biatlonistům v Oberhofu nevyšel. Čtveřice Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvrtecký a Ondřej Moravec, který předchozí starty na Světovém poháru v Německu vyměnil za přípravu a při návratu musel na trestný okruh, obsadila až 14. místo. Po více než osmi letech vyhrálo Rusko, v dramatickém finiši Eduard Latypov předčil novou norskou hvězdu Sturlu Holma Laegreida.

Oberhof (Německo) (Aktualizováno: 15:46 10. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čechům se v neděli nevedlo střelecky. S Moravcovým trestným kolem a celkem 14 dobíjeními byla horší jen švédská štafeta, která skončila o příčku výše třináctá.

Koronavirus dál sužuje české biatlonisty. Tým opustil nakažený Mikyska i jeho spolubydlící Žemlička

Číst článek

Pro šestatřicetiletého reprezentanta šlo o první závod v novém roce. „Roli to samozřejmě mohlo hrát, i když by nemělo. Měl bych se s tím dokázat vypořádat, přeci jen mi není osmnáct. Jsem na sebe vnitřně naštvaný. Hrozný, hrozný, hrozný,“ smutnil po závodě v rozhovoru pro Radiožurnál Moravec.

V Oberhofu startovala jen polovina z bronzové sestavy z posledního mistrovství světa, neboť Michal Krčmář bojuje s koronavirem a Eva Puskarčíková byla nominována do odpoledního závodu dvojic. Do něj ale čeští reprezentanti nakonec nenastoupili.

Biatlonisté v karanténě

Původní kolega Puskarčíkové Tomáš Mikyska měl totiž také pozitivní test na covid-19. Spolu s ním a Krčmářem jsou v karanténě i Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Vítězslav Hornig a Milan Žemlička. Závod smíšených dvojic vyhráli Emilien Jacquelin, Julia Simonová z Francie před před Sebastianem Samuelssonem a Hannou Öbergovou ze Švédska.

Na prvním úspěchu Rusů v této disciplíně od listopadu 2012 se Oberhofu podíleli s Latypovem Uljana Kajševová, Světlana Mironovová a Alexander Loginov.

Stejnou bilanci sedmi dobíjení měli Norové bez bratří Böeů, kteří prohráli finiš o sedm desetin. Třetí skončila s mankem 12 sekund Francie. Její finišmen Quentin Fillon Maillet doplatil v závěru na špatně namazané lyže.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Smíšená štafeta: 1. Rusko (Kajševová, Mironovová, Loginov, Latypov) 1:08:21,7 (0 tr. kol + 7 dobíjení), 2. Norsko (Tandrevoldová, Röiselandová, Dale, Laegreid) -0,7 (0+7), 3. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Fabien Claude, Fillon Maillet) -12,1 (0+6), 4. Bělorusko -50,3 (1+5), 5. Německo -1:06,0 (1+7), 6. Švýcarsko -1:29,4 (0+7), ...14. ČR (Jislová, Davidová, Štvrtecký, Moravec) -3:22,3 (1+14).

Smíšená štafeta dvojic: 1. Simonová, Jacquelin (Fr.) 39:04,8 (0+3), 2. H. Öbergová, Samuelsson (Švéd.) 38,7 (0+5), 3. Eckhoffová, J. T. Bö (Nor.) -43,9 (3+8), 4. Hettichová, Lesser (Něm.) -1:02,0 (0+6), 5. Solaová, Labastov (Běl.) -1:13,8 (0+6), 6. Lunderová, Gow (Kan.) -1:17,6 (0+4).

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme