Francouzští biatlonisté brali ve vytrvalostním závodě všechny medaile, Moravec skončil sedmnáctý

Středeční vytrvalostní závod na biatlonovém Světovém poháru ve švédském Östersundu se proměnil ve francouzskou exhibici. První místo vybojoval Martin Fourcade, druhé Simon Desthieux a třetí Quentin Fillon Maillet. Čtvrtý navíc doběhl jejich další krajan Emilien Jacquelin. Nejlepší z Čechů byl 17. Ondřej Moravec.

Östersund (Švédsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fourcade.

Martin Fourcade. | Foto: Johanna Lundberg / BILDBYRÅN | Zdroj: Reuters

Francouzští biatlonisté zřejmě vyběhli do závodu s nejlépe namazanými lyžemi, protože na trati jim nikdo nestačil. Francouzskému tempu nestačil ani největší rival Martina Fourcada Johannes Thingnes Bö, který stejně jako zbytek norského týmu za nejlepšími zaostával a vybojoval až desátou pozici.

Nemá cenu skládat zbraně, nenechal se Moravec rozhodit dvěma nepovedenými závody

Stupně vítězů tak nakonec kompletně obsadili francouzští závodníci Fourcade, který oslavil 77. individuální triumf v závodě Světového poháru, Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. Fantastický závod pro francouzský tým ještě vyšperkovali čtvrtý Emilien Jacquelin a sedmý Fabien Claude. Nejlepším nefranouzským závodníkem byl pátý Švýcar Benjamin.

Z českých závodníků se nejvíc dařilo Ondřeji Moravcovi, který ve střelbě udělal jedinou chybu. Kvůli horšímu běžeckému výkonu ale nakonec skončil sedmnáctý. I tak si oproti víkendovým výkonům výrazně polepšil.

Michal Krčmář běžel o poznání lépe a do poslední položky i solidně střílel, jenže tam minul třikrát a celkem tak nakupil čtyři chyby, které ho odsunuly až na konečné 29. místo. Kdyby zvládl poslední střelbu bezchybně, bojoval by o medaili.

Na bodované pozici skončil i 32. Jakub Štvrtecký a Michal Šlesingr, který skončil o osm míst za ním. Poslední Čech na startu Adam Václavík byl šestasedmdesátý.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - vytrvalostní závod (20 km):
1. M. Fourcade 53:11,9 min. (1 trest. minuta), 2. Desthieux -12,7 (1), 3. Fillon Maillet -1:50,8 (3), 4. Jacquelin (všichni Fr.) -2:17,8 (2), 5. Weger (Švýc.) -2:28,2 (1), 6. T. Bö (Nor.) -2:28,8 (2), 7. Claude (Fr.) -2:32,4 (2), 8. Jelisejev -2:54,6 (1), 9. Loginov (oba Rus.) -2:55,1 (2), 10. J.T. Bö (Nor.) -3:12,6 (2), ...17. Moravec -3:54,4 (1), 29. Krčmář -5:10,4 (4), 32. Štvrtecký -5:32,4 (3), 40. Šlesingr -6:00,9 (3), 76. Václavík (všichni ČR) -9:10,1 (5).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. M. Fourcade 100, 2. T. Bö 92, 3. J.T. Bö 91, 4. Jelisejev 82, 5. Desthieux 81, 6. Fillon Maillet 77, ...20. Krčmář 37, 28. Moravec 24, 38. Václavík 15, 43. Štvrtecký 11, 52. Šlesingr 6.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít