Nemá cenu skládat zbraně, nenechal se Moravec rozhodit dvěma nepovedenými závody

V prvních dvou závodech hned devětkrát minul terč a celkově to nebyla žádná sláva. Biatlonista Ondřej Moravec si ale už ve středu může na Světovém poháru v Östersundu spravit chuť. A deštěm si náladu kazit nehodlá.

Östersund (Švédsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

„Není to nic příjemného. Tma, vítr, déšť,“ říkal Ondřej Moravec v Östersundu po odpoledním tréninku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemá cenu skládat zbraně, nenechal se Moravec rozhodit dvěma nepovedenými závody

Mohlo by se zdát, že podmínky, jaké v Östersundu panovaly, docela dobře vystihovaly i rozpoložení Ondřeje Moravce. Když ale sundal promáčenou kombinézu a oblékl suchou, teplou bundu, přeci jen se sem tam usmál. Hroutit se z prvního nepovedeného víkendu a deštivého počasí nebude.

„Na to jsem myslím už dost starý. Po jednom závodě nemá cenu skládat zbraně. Nic jiného než to zahodit a poučit se z toho mi nezbývá. Když se jedním dvěma závody chytnu, tak to fungovat bude,“ vysvětloval Moravec před svým oblíbeným vytrvalostním závodem.

České biatlonisty motivuje k úspěchu i neobvyklá sázka. Servisman ji uzavřel s Markétou Davidovou

Číst článek

Ostatně minimálně jedna pozitivní zpráva by tu byla. Vždyť je konečně zdravý - zatímco v létě zaškrtával v tréninkovém deníku převážně kolonky s označením „nemoc“ a potýkal se se zánětem jater a postupně si poranil rameno, koleno i kotník, teď je konečně v pořádku.

„Teď to držím možná dva měsíce. Omezení tohoto typu nemám žádná,“ říkal spokojený Moravec. 

Napravit první dva nepovedené závody sezony se ve středu Ondřej Moravec pokusí v tom vytrvalostním, který začne v 16.15 minut. Představí se v něm také další Češi Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Adam Václavík a Jakub Štvrtecký.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme