Biatlonisté Tomáš Krupčík a Veronika Vítková skončili v závodě smíšených štafet jednotlivců sedmnáctí

Letošní zastávka Světového poháru v biatlonu v americkém Soldier Hollow končí nedělními závody štafet. První z nich byla smíšená štafeta jednotlivců. Za český tým startovalo duo Tomáš Krupčík, Veronika Vítková. Českým reprezentantům se ale příliš nedařilo a se ztrátou 3:45,1 na první Itálii skončili na 17. místě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smíšené štafety jednotlivců na stupních vítězů v americkém Soldier Hollow. (zleva Rakousko, Itálie, Francie) | Foto: Rick Bowmer | Zdroj: ČTK/AP/

Hned při první zastávce na střelnici ale Tomáši Krupčíkovi nestačily ani tři náhradní náboje na sestřelení všech terčů a musel tak na jedno trestné kolo, kvůli kterému se propadl na 22. pozici. Jako první odjel ze střelnice rakouský biatlonista Simon Eder.

Mužskou stíhačku v Utahu vyhrál Fillon Maillet. Krčmář osmkrát chyboval a dojel na 35. místě

Číst článek

Při druhé střelbě potřeboval český reprezentant opět tři náhradní náboje. Tentokrát ale zvládl sestřelit všech pět terčů. V době, kdy Krupčík dokončoval střelbu, již nejrychlejší týmy předávaly štafetu svým ženským kolegyním. První na předávce byla Ukrajina, následovalo Estonsko, Německo a Itálie. Časový rozestup mezi první a osmou štafetou byl ale jen 7,5 sekundy. Češi figurovali na 21. místě.

Při své první zastávce na střelnici potřebovala Veronika Vítková na sestřelení pěti terčů celkem sedm nábojů. Ani druhou položku nezastřílela Češka čistě, tentokrát ale opravovala jen jednou.

Následovala již další předávka zpět mužům. V čele závodu v té době byla Itálie s náskokem 8,8 sekund na Francii a 10,6 sekund na třetí Estonsko. Česká štafeta figurovala na 20. místě ze ztrátou dvou a čtvrt minuty na Itálii.

Celkově pátou střelbu závodu dokázal Tomáš Krupčík zastřílet čistě a při další mu stačil jen jeden náhradní náboj. Poté již byla na řadě předávka opět ženám. Jako první si štafetu předal tým Rakouska s náskokem 1,4 sekundy na Itálii a 3,6 sekundy na Rakousko. Čtvrtá předávala Ukrajina se ztrátou 32,5 sekundy a Češi byli průběžně sedmnáctí se ztrátou 2:31,2 na vedoucí štafetu.

Vítková dojela i díky čisté střelbě ve stíhačce v Utahu devátá, proti sprintu si polepšila o deset míst

Číst článek

I po předposlední střelbě patřilo čelo závodu souboji mezi Itálií a Rakouskem. Italka Dorothea Wiererová si dokázala vypracovat desetivteřinový náskok, který potvrdila bezchybnou poslední střelbou a dovezla italskou štafetu do cíle na prvním místě s náskokem 22,9 sekundy na Rakousko. Bronz získala Francie, která ztratila na Itálii 50,2 sekundy.

Veronika Vítková předposlední střelbu zvládla čistě a při poslední potřebovala jedno dobití. Nakonec tak dovezla českou štafetu na 17. místě se ztrátou 3:45,1 na první Itálii.

and Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme