České biatlonistky skončily ve štafetě sedmé, v náročných podmínkách slaví vítězství Němky

České biatlonistky celý závod stahovaly ztrátu Lucie Charvátové, která musela už při prvním úseku na dva trestné okruhy. Nakonec Češky obsadily sedmé místo. Poprvé v letošním ročníku se radují z vítězství Němky. Stříbro braly Norky a bronz patří Francouzkám.

Canmore / Kanada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Českou štafetu zahajovala Lucie Charvátová a nepovedlo se jí to nejlépe. Na první střelbě sice ještě nemusela na trestné kolo, ale potřeboval všechny tři náhradní náboje. Na té druhé už musela česká biatlonistka na dva trestné okruhy a zcela ztratila definitivně kontakt s čelem závodu.

Krupčík vytáhnul biatlonovou štafetu na šesté místo, nejrychlejší byli opět Norové

Číst článek

Veronice Vítková předávala na předposledním místě se ztrátou více než tří minut na vedoucí Itálii. Vítková sice dokázala vyčistit všechny terče, ale běžecky se na trati spíše trápila, takže Markétě Davidové předávala jako patnáctá.

Stříbrná biatlonistka ze čtvrtečního vytrvalostního závodu dokázala potvrdit svou formu. Běžecky se ji sice dařilo a na střelnici musela dohromady čtyřikrát dobíjet. Nakonec při předávce Evě Puskarčíkové byla devátá.

Puskarčíková se běžecky dařilo, a i na střelnici si nevedla špatně, když dobíjela celkem třikrát a nemusela na trestné kolo. Nakonec dovezla českou štafetu na sedmé příčce.

Kritická osmá střelba

Suverénním způsobem vládly dlouhou dobu závodu Italky, ale na třetím úseku se vedoucí ženě Světového poháru Dorothee Wiererové se přestalo dařit běžecky a dostala se před ní Němka Denisa Herrmannová, která předvedla excelentní běžeckou formu.

V posledním úseku Laura Dahlmeierová dokázala i přes jedno trestné kolo dovézt německou štafetu na první místě. Němky se tak radují poprvé v letošní sezoně z vítězství.

Poslední střelbě, kterou hodně ovlivnil silný vítr, se na druhé místo za Dahlmeierovou dostala Julia Simonová, které ovšem dojela Marta Olsbu Roeiselandová. Ta nakonec předjela Francouzku a zajistila Norkám stříbro. Norské závodnice přitom byly po první předávce až na patnáctém místě.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme