Biatlonisty nepustila na start mlha, vytrvalostní závod je odložen na čtvrtek

Úvodní individuální závod Světového poháru v biatlonu se ve středu v Pokljuce neuskuteční. Ve slovinském středisku měli jet muži vytrvalostní závod na 20 km, ale organizátoři nejdříve start kvůli mlze o dvacet minut posunuli a posléze ho zrušili. Muži by měli jet ve čtvrtek od 10.15 před ženami, které mají vyrazit do závodu na 15 km ve 14.15.

Pokljuka/Slovensko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytrvalostní závod mužů v Pokljuce znemožnila mlha | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Mezi 110 startujícími se měla představit i česká pětice Ondřej Moravec, kterého minulý týden trápily žaludeční problémy, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Adam Václavík.

Biatlonisté, pozor na medvědy. Pořadatelé v Pokljuce se musí přizpůsobit podmínkám národního parku

Číst článek

Mlha komplikovala především situaci na střelnici. Závod měl začít ve 14.15, rozhodčí start posunuli na 14.35, ale ještě předtím ho odvolali. „Zkrátka nejsou dobré podmínky. Je to dlouhý závod a mlha by v kombinaci se stmíváním nedovolila, aby měli všichni stejné podmínky,“ řekl ředitel závodu Slovinec Borut Nunar.

„Střílet by se podle mě dalo. Největším problémem je asi to, že za dvě hodiny zapadá slunce. I když dnes nemá co zapadat. Pro konec startovního pole už by to nebylo regulérní,“ uvedl Krčmář na webu Českého svazu biatlonu.

Sportovní ředitel Ondřej Rybář si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to pohybovat se v mlze po trati. „V Pokljuce není trať osvětlená, to je hlavní problém. Kdyby se postupem času smíchala mlha a tma, tak by z toho byl neregulérní závod,“ řekl Rybář, který do minulé sezony působil v roli šéftrenéra.

Takhle to teď vypadá v Pokljuce.. Start odložen, zatím jen o 20 minut

13:55 – 05. 12. 2018

6

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme