Fourcade smazal obrovskou ztrátu v hodnocení sprintu, posedmé v řadě ovládl Světový pohár

Biatlonista Martin Fourcade si dnešní výhrou v závěrečném sprinterském závodu Světového poháru v Ťumeni zajistil posedmé v řadě i triumf v celkovém pořadí SP. V průběžném pořadí vede dva závody před koncem sezony o 82 bodů před Norem Johannesem Thingnesem Böem a po vyškrtnutí dvou nejhorších umístění v sezoně z hodnocení je jasné, že už nemůže být předstižen.

Ťumeň (Aktualizováno: 21:13 22. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fourcade

Martin Fourcade | Foto: Heiko Junge | Zdroj: Reuters

31 bodů. Mezi Johannesem Bö a Martinem Fourcadem byl v průběžném pořadí biatlonového sprintu obrovský rozdíl. Norovi stačilo, aby dojel dvanáctý a mohl se radovat z malého křišťálového glóbu. Jenže to se nepovedlo. V konečném účtování má Bö 382 bodů, Fourcade 384.

Šéf biatlonu Hamza: Rybář má nabídku dělat sportovního ředitele, Gabča chce na chvíli zapomenout

Do posledního sprintu sezony v ruské Ťumeni vyjel Martin Fourcade se startovním číslem 20. Pohlídal si obě střelby a na trati byl suverénní. V cíli byl první, ale ani to mu nemuselo stačit.

Ve chvíli, kdy Francouz dojížděl, Johannes Thingnes Bö byl na trati teprve pár minut. O malý křišťálový glóbus přišel už na první střelbě. Dvakrát chyboval, musel si k trati přidat 300 metrů a propadl se až do páté desítky.

Na druhé střelbě byl čistý a odjížděl jako čtrnáctý. Stačilo se mu posunout o dvě příčky, ale v hustém sněžení se mu to nepovedlo. Do cíle dojel na třináctém místě a odevzdal tak malý křišťálový glóbus obhájci Fourcadovi. Francouzovo vítězství o dva body zajistil jeho Antonin Guigonnat.

V celkovém pořadí má Fourcade 1056 bodů, Bö 974 a už nemůže Francouze předstihnout. Martin Fourcade vyhrál sedmý velký křišťálový glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru v řadě.

Johannes Bö by potřeboval, aby oba poslední závody vyhrál při co nejmenším zisku Fourcada, jenže v celkovém počítání SP závodníci odečítají dva nejhorší výsledky, Francouz by odečetl právě ty. I při nejnižším možném zisku tak Fourcade bude mít 1058 bodů, zatímco Nor se dostane maximálně na 1045.

Čeští závodníci na protest proti ruskému dopingu v Ťumeni nestartují.

Finále SP v biatlonu v Ťumeni (Rusko):
Muži - sprint 10 km:
1. M. Fourcade 25:49,0 (0 trest. okruhů), 2. Desthieux (oba Fr.) -33,2 (0), 3. Lindström (Švéd.) -33,5 (0), 4. Rastorgujevs (Lot.) -35,2 (0), 5. Lesser (Něm.) -38,4 (0), 6. Cvetkov (Rus.) a Fillon Maillet (Fr.) oba -43,0 (0), 8. Peiffer (Něm.) -50,0 (1), 9. Loginov -58,6 (1), 10. Šipulin (oba Rus.) -1:07,0.
Konečné pořadí sprintu SP (po 8 závodech): 1. M. Fourcade 384, 2. J. T. Bö (Nor.) 382, 3. Peiffer 259, ...25. Moravec 105, 42. Krčmář 58, 68. Soukup 16, 87. Šlesingr (všichni ČR) 3.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 1056, 2. J. T. Bö 974, 3. Šipulin 658, 4. Peiffer 624, 5. Fak (Slovin.) 572, 6. Hofer 559, ...23. Moravec 294, 27. Krčmář 253, 45. Šlesingr 108, 80. Soukup 16, 85. Krupčík 9, 90. Václavík (všichni ČR) 7.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít