České biatlonistky obsadily v závodě štafet devátou příčku, nejrychlejší bylo italské kvarteto

České kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Veronika Vítková obsadilo v rakouském Hochfilzenu deváté místo. České závodnice zdobila především přesná střelba. Ani jedna z biatlonistek nemusela na trestný okruh a celkem musely Češky dobíjet šestkrát. Z vítězství se před Švédkami a Francouzkami radovaly Italky.

Hochfilzen / Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Za Českou republiku rozjela štafetu Eva Puskarčíková a nezačala špatně, když na první střeleckou položku přijela s nejrychlejšími. Už při první střelbě vleže ale musela dvakrát dobíjet a ze střelnice odjížděla jako devatenáctá s půlminutovou ztrátou na čelo závodu.

Stíhací závod v Hochfilzenu vyhrála Mäkäräinenová, Vítková skončila patnáctá

Číst článek

I při druhé střelbě musela Puskarčíková dvakrát dobíjet a nakonec předávala Lucii Charvátové na 18. místě. Při prvním představením na střelnici vybílila Charvátová všechny terce a odjížděla jako sedmnáctá.

České závodnici se ale nedařilo běžecky, takže její ztráta na čelo začala postupně narůstat a když se k tomu přidala další dvě dobíjení, předávala Markétě Davidové na šestnáctém místě.

Ta začala postupně stahovat ztrátu, kterou měly české biatlonistky na čelo. Při svém úseku neminula ani jeden terč a předávala finišmance Vítkové na čtrnácté příčce.

Vítková začala svůj úsek už ale s víc jak dvouminutovou ztrátu na vedoucí Italky. Ta se sice nezmenšila, ale česká biatlonistka střílela čistě, takže stoupala pořadím. Nakonec to stačilo na deváté místo.

Jenom třikrát musely dobíjet za celý závod Italky, takže se nakonec radovaly z vítězství. Druhé místo obhájila švédská štafeta před francouzským kvartetem. Od dvou hodin se v posledním víkendovém závodu v Hochfilzenu představí ještě mužské štafety.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme