Biatlonistky jely ve štafetě sedm trestných kol a byly jedenácté. Na Švédky ztratily více než čtyři minuty

České biatlonistky propadly ve štafetě Světového poháru v Kontiolahti střelecky. Kvarteto Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková absolvovalo sedm trestných kol a skončilo jedenácté s odstupem více než čtyř minut za vítěznými Švédkami.

Kontiolahti (Aktualizováno: 18:53 5. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České biatlonistky při předávce | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Bez problémů zvládla svůj úsek jen Jislová. Na střelnici jednou dobíjela, po stojce odjížděla druhá a předávala pátá jen o pár vteřin za čelem. Charvátová ale podobně jako v minulosti už několikrát štafetu nezvládla. Na stojce poslala do černého pouze jediný z osmi výstřelů – pěti plus tří náhradních – a musela na čtyři trestná kola.

Krčmář ve stíhačce dobíjel a dojel dvacátý, první vítězství kariéry slaví Švéd Samuelsson

Číst článek

„Samozřejmě mě to neskutečně mrzí, celkově se s tou stojkou tady peru a nemám z toho dobrý pocit. Každý den se v tom necítím a toto jen prohloubilo můj propad, který ve stoji mám,“ konstatovala pro Radiožurnál Charvátová. Druhý úsek dojela desátá s odstupem 2:17 minuty za čelem.

Na trestné kolo ale musely po stojce i další dvě české biatlonistky. Davidová jela jedno a díky rychlému běhu předávala devátá. Puskarčíková se dotáhla do boje o sedmé místo, ale za dva nesestřelené terče jela 300 metrů navíc a propadla se na 11. místo.

Švédky vyhrály štafetu téměř po deseti letech, naposledy ve Světovém poháru uspěly v lednu 2011. Čtveřice Johanna Skottheimová, Mona Brorssonová a sestry Elvira s Hannou Öbergovy vyhrála před Francií a Německem.

V neděli mají ženy na programu stíhací závod, do něhož vyrazí Davidová díky výkonu ve čtvrtečním sprintu ze šestého místa. Muži pojedou štafetu.

Světový pohár v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Ženy - štafeta (4x6 km):
1. Švédsko (Skottheimová, Brorssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) 1:12:44,5 (0 trest. kol + 8 dobíjení), 2. Francie (Bescondová, Chevalierová-Bouchetová, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová) -9,6 (0+9), 3. Německo (Herrmannová, Hinzová, Hammerschmidtová, Preussová) -43,9 (0+12), 4. Rusko -2:31,3 (2+9), 5. Ukrajina -2:39,9 (2+11), 6. Itálie -2:46,4 (0+14), ...11. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Puskarčíková) -4:02,8 (7+14).

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme