Český čtyřbob přišel ve Svatém Mořici kvůli diskvalifikaci o 9. místo, nevyhovoval přední nůž

Český čtyřbob Dominik Dvořák, Dominik Suchý, Jan Šindelář, Jakub Nosek přišel po diskvalifikaci o deváté místo na Světovém poháru ve Svatém Mořici. Důvodem vyloučení ze závodu byl nevyhovující rádius předního nože.

Tento článek je více než rok starý.

Svatý Mořic/Švýcarsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek

Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek | Zdroj: Arnd Wiegmann

Počtvrté v sezoně na čtyřbobech vyhrál olympijský vítěz Němec Francesco Friedrich, který si připsal rekordní desátý triumf v sezoně. Dominanci Němců potvrdil druhým místem mistr Evropy Johannes Lochner, třetí skončil lotyšský bob Oskarse Kibermanise.

Úspěšný víkend českých bobistů. Dvořákův čtyřbob zaznamenal pátým místem nejlepší výsledek sezony

Číst článek

Češi, který se v této sezoně s novým čtyřbobem mimořádně daří, museli na technickou kontrolu. „Podali si nás se vším všudy,“ řekl pilot Dvořák. Nový čtyřbob měřením „prošel“, ale nevyhovovaly nože. „Tak o setinu milimetru. Kudla vpředu je moc placatá, plochá. Měli jsme si to pohlídat,“ uvedl Dvořák.

Bobisté mají čtrnáct dnů na to, aby materiál vyladili na pokračování Světového poháru v Lake Placid. "Musíme upravit šířku nože, aby to bylo, jak to má být," řekl Dvořák cestou do Berchtesgadenu, kde boby zabalí a pošlou do USA.

Před mistrovstvím světa se pojede ještě SP v kanadském Calgary. Šampionát, na kterém chtějí Češi mezi deset nejlepších, hostí Whistler v březnu.

SP v jízdě na bobech ve Svatém Mořici:
Čtyřboby: 1. Německo I (Friedrich, Grothkopp, Schüller, Margis) 2:10,48 (1:05,46+1:05,02), 2. Německo II (Lochner, Bauer, Rademacher, Rasp) -0,51 (1:05,59+1:05,40), 3. Lotyšsko I (Kibermanis, Miknis, Vilkaste, Strenga) -0,53 (1:05,82+1:05,19), ...ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) diskvalifikována.
Průběžné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Friedrich 1310, 2. Lochner 1237, 3. Kibermanis 1214, ...8. Dvořák 816.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme