Bobistické mistrovství světa vede Němec Friedrich. Česká posádka Dominika Dvořáka je třináctá

Na mistrovství světa v jízdě na bobech v kanadském Whistleru je po polovině závodu dvojek v čele favorizovaná německá posádka s pilotem Francescem Friedrichem. Čeští bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek jsou na 13. místě.

Whistler Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek | Zdroj: Arnd Wiegmann

Olympijský vítěz Friedrich je suverénem letošní sezony a jako první v historii vyhrál všech osm závodů Světového poháru. Ve Whistleru se však v první jízdě musel sklonit před domácím pilotem Justinem Krippsem, který zajel rekord dráhy. Opakuje se tak jejich dramatický souboj z loňských her v Pchjongčchangu, v němž nakonec oba ve shodném čase získali zlato.

Druhá jízda už vyšla lépe Friedrichovi a před sobotní druhou polovinou závodu má náskok 12 setin. Pokud vedení udrží, vyrovná pátým titulem ve dvojicích rekord Itala Eugenia Montiho z přelomu padesátých a šedesátých let.

Česká dvojice dosáhla v této sezoně několika skvělých výsledků hlavně na evropských drahách a v celkovém pořadí Světového poháru obsadila čtvrté místo. Hodně elitních posádek však neabsolvovalo celý program, kompletní konkurence se sešla prakticky až teď na dráze, kde se bojovalo o olympijské medaile v roce 2010. Češi na první desítku ztrácejí tři desetiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme