Celkem osm českých sjezdařů pojede na olympiádu, z nominace snowboardistů vypadla Kateřina Vojáčková

Čeští sjezdaři pojedou po přerozdělení míst na olympijské hry v osmi místo původních čtyř a zúčastní se i soutěže týmů. Na šanci rozšířit nominaci minimálně o dvě ženy čekají ještě běžci na lyžích. Naopak na poslední chvíli přijde o cestu do Pchjongčchangu snowboardistka Kateřina Vojáčková. ČTK o změnách v nominaci informoval Svaz lyžařů ČR.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštov Krýzl | Zdroj: Reuters

Po přerozdělení volných míst mezinárodní federace FIS přibyli do týmu sjezdařů Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová, Ondřej Berndt, Filip Forejtek a Jan Zabystřan. Doplní potvrzenou trojici Ester Ledecká, Martina Dubovská a Kryštof Krýzl.

Olympijský výbor schválil českou výpravu, do Pchjongčchangu poletí 85 sportovců

Číst článek

"Máme velkou radost. Ušetřilo nám to velké problémy s nominací třetího místa pro ženy, kde bychom se jinak museli rozhodovat mezi Pauláthovou a Capovou, které jsou na tom výkonnostně velice podobně. Je to obrovská příležitost především pro mladé závodníky Forejtka a Zabystřana. Premiéra na olympijských hrách pro ně bude velkou zkušeností, která jim pomůže v další kariéře," uvedl předseda úseku alpských disciplín Aleš Krýzl v tiskové zprávě.

Zároveň byl potvrzen také start českých lyžařů v šestnáctičlenné týmové soutěži. "O obsazení našich závodníků do týmové soutěže se rozhodne až na místě podle aktuální formy a výkonnosti," dodal Krýzl.

Šest biatlonistů má olympiádu jistou, o dalších místech se teprve rozhodne

Číst článek

Oproti původním předpokladům naopak o jedno místo v olympijské výpravě přišli snowboardisté. Vojáčková měla v Pchjongčchangu startovat ve slopestylu a Big Airu a ještě minulý týden figurovala v kvalifikačním žebříčku FIS pro olympiádu, ale nakonec z něj vypadla. Skončila první pod čarou na 31. místě o pouhých 11,6 bodu.

Do dějiště her odcestuje šest českých snowboardistů včetně medailových kandidátek Ledecké v paralelním obřím slalomu a snowboardcrossařky Evy Samkové. Ve slopestylu a Big Airu budou startovat Šárka Pančochová a Petr Horák.

Zdá se, že se splní i přání úseku v běhu na lyžích postavit štafetu žen. Podle aktuálního stavu realokací na FIS má Česko osm míst, tedy o dvě více než původně. Sportovní ředitel Lukáš Sacher už s předstihem uváděl, že pokud k tomu dojde, nominaci doplní dvojice Barbora Havlíčková, Karolína Grohová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme