První blok biatlonového Světového poháru Čechům nevyšel. Po třech podnicích se vrací bez medaile

První trimestr biatlonového Světového poháru skončil, Češi jsou právě teď na cestě domů z Francie. A po třech podnicích se vrací bez medaile. To se stalo naposledy před sedmi lety, z minulých sezon na něco takového nejsou zvyklí. Stejně jako na neúčast v mužském závodě s hromadným startem, i to v neděli zažili po letech.

Annecy/Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Veronika Vítková | Foto: Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Trochu to připomínalo loňské slavné vítězství Gabriely Koukalové v Novém Městě na Moravě. Závod s hromadným startem, přeplněné tribuny a radost domácích fanoušků. Jen si do hlavních rolí dosaďte úplně jiná jména. Zatímco Francouzi slavili Fourcadův triumf, čeští biatlonisté byli na hotelu a pomalu se připravovali na odjezd z Le Grand Bornand, kde se znovu výrazněji neprosadili.

Povedená francouzská biatlonová neděle, Braisazová a Fourcade vyhráli závody s hromadným startem.

Číst článek

Jistě, kouč Michael Málek dokáže najít i pozitiva. „Třeba Michal Šlesingr zastřílel čistě. Michal Krčmář a jeho běh v posledním kole ve stíhačce.“ Sám ale dobře ví, že pozitiv je výrazně míň než věcí, které teď trápí české trenéry.

„Na tomhle se moc pozitivních věcí hledat nedá. Samozřejmě, pozitivní je, že to skonči, že se teď budeme moci zase dostat do tréninku a opravu zapracovat na tom, aby ty výsledky byly tam, kde bychom chtěli my,“ dodal pro Radiožurnál Málek.

První blok Světového poháru prostě Čechům příliš nevyšel. Naštěstí je na paniku ještě brzy a celému týmu má závodní pauza prospět. Konečně bude čas na kvalitní trénink, a ještě před tím na kvalitní odpočinek.

Biatlonisté budou po sedmi letech chybět v závodě s hromadným startem. 'Děláme maximum,' říká Krčmář

Číst článek

„Dost se na to těším, protože ten trimestr byl hodně dlouhý a minulý týden v Hochfilzenu jsem si asi sáhla na dno a tady se to projevilo. Uvidíme, teď dostaneme pár dní volno, pak začneme s lehkým tréninkem a pokusíme se připravit na závody po Novém roce,“ říká vyčerpaná Veronika Vítková. Ve Francii se hned ve čtvrtek postarala o nejlepší český výsledek. V další části sezony už jím snad nebude šestnácté místo.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme