Není to legrace. Nikdo neví, jaké jsou následky, obává se trenér biatlonistů Rybář o své svěřence

Do Vánoc se koronavirus českým biatlonistům až na výjimky vyhýbal, teď je ale trápí pořádně. A to přitom za měsíc začne mistrovství světa. Než se nakažení vrátí k tréninku, čekají je důkladná lékařská vyšetření.

Oberhof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Rybář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Ani střelba, ani běh na lyžích, ale koronavirus je teď hlavním tématem českých biatlonistů. Na začátku roku už stihl vyřadit šest závodníků mužské reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkají biatlonisté na rozšíření nákazy koronavirem v českém týmu

„Člověk pak najednou začne přemýšlet, s kým kde byl a jestli s ním strávil déle, než je zdrávo. Je to strašné, ale je to tak a je to extrémně náročné na psychiku. Je to situace fakt nepěkná,“ řekl Radiožurnálu mistr světa a olympijský medailista Ondřej Moravec, který teď jako jediný s Jakubem Štvrteckým může z A-týmu mužské reprezentace závodit.

Čtyři nakažení jsou v izolaci, dva jejich spolubydlící v karanténě. „To morálce týmu rozhodně nepřidá takové věci řešit,“ podotkl Štvrtecký.

Povolají se junioři?

Už za měsíc začne ve slovinské Pokljuce mistrovství světa a je otázkou, kteří Češi a v jaké formě na něm budou moct startovat. Mezi nakaženými je i týmová jednička Michal Krčmář.

„Nechceme riskovat zdraví závodníků a určitě je to o lékařských rozhodnutích. S Michalem Krčmářem, i když bude negativní, tak se musí podrobit funkčnímu vyšetření a musíme vědět, že je vše v pořádku, aby mohl zase tvrdě trénovat. Není to legrace, nikdo pořádně neví, jaké jsou následky, a chceme jít co možná největší prevencí, jakou můžeme,“ vysvětluje trenér Ondřej Rybář.

Ten musí teď pro další závod ve Světové poháru povolat několik juniorů – pokud projdou testy na koronavirus.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme