Čeští skokani nepostoupili do druhého kola v Garmisch-Partenkirchenu. Nejlepší Kožíšek skončil na 36. místě

Druhý závod Turné čtyř můstků, který se po úvodním podniku v Oberstdorfu konal v Garmisch-Partenkirchenu, se českým skokanům nevydařil. Ani jeden z trojice Roman Koudelka, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek své k. o. duely nevyhrál, a tak se Češi do bojů o nejvyšší příčky nezapojili. Stejně jako v prvním závodě triumfoval Polák Kamil Stoch.

Garmisch-Partenkirchen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan Roman Koudelka | Zdroj: ČTK

Zatímco v prvním závodě Turné se povedlo do druhého kola proklouznout Romanu Koudelkovi, v Ga-Pa skončil na 37. místě hned za svým krajanem Četmírem Kožíškem. Třetí z českého týmu, Vojtěch Štursa, dopadl na poslední, padesáté místo.

Už i tréninkový skok mi nevyšel, je to trápení. Teď bude den volna, tak si odpočineme a uvidíme. Dneska to byl takový průměrný skok mé letošní zimy,“  zhodnotil pro Radiožurnál druhý závod Turné čtyř můstků Roman Koudelka.

Roman Koudelka skončil při prvním závodu Turné čtyř můstku 30., vyhrál Polák Kamil Stoch

Číst článek

V duelech české reprezentanty vyřadili vítěz Turné z roku 2016 Peter Prevc, který byl nad síly Koudelky. Další Slovinec Jernej Damjan vyřadil Štursu a nejpešího z Čechů, Čestmíra Kožíška porazil o 3,3 bodu Polák Stefan Hula.

Vítězství z prvního závodu Turné potvrdil Polák Kamil Stoch, který i přes odklady svého závěrečného skoku kvůli větru porazil druhého v pořadí Richarda Freitaga o 7,6 bodu a zdárně míří za obhajobou loňského titulu.

Po dvou závodech v Německu se Turné přesouvá do Rakouska, kde skokany čeká nejdříve můstek v Innsbrucku a poté velké finále v Bischofshofenu.

jgr, fk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme