Čistá střelba, pomalejší běh. Puskarčíková skončila v Östersundu sedmá, vyhrála Běloruska Skardinová

Nejlepší český výsledek v úvodním individuálním závodě biatlonové sezony zajela Eva Puskarčíková, díky čisté střelbě skončila ve vytrvalostním závodě ve švédském Östersundu 7. Dvě chyby na střelnici odsunuly z elitní desítky Veroniku Vítkovou. Vyhrála Běloruska Skardinová před Norkou Solemdalovou a dvěma Ukrajinkami.

Östersund/Švédsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Na střelnici Eva Puskarčíková nemohla udělat pro úspěch víc. Dvacet ran na čtyřech položkách zvládla bez jediné chybičky, v čase stráveném na střelnici byla dokonce sedmá nejrychlejší, běžecký čas byl ale horší. Pokud by se hodnotil samostatně pouze výkon na trati, byla by 26letá blondýnka v páté desítce, to ji stálo stupně vítězů. V prvním individuálním závodě na 15 kilometrů skončila sedmá.

Věděly jsme, že Rusky nebyly čisté, raduje se z dodatečné medaile biatlonistka Landová

Do žlutého dresu vedoucí závodnice Světového poháru se v pátek poprvé oblékne Běloruska Skardinová. K čisté střelbě přidala i rychlý běžecký čas. V cíli byla o 68 vteřin rychlejší než Puskarčíková a vyhrála.

O vítězství přišla v posledním kole Norka Synnøve Solemdalová. S vysokým startovním číslem 75 po poslední střelbě vedla, v posledním tříkilometrovém okruhu ale byla o pět vteřin pomalejší. To ji stálo vítězství. Nechala za sebou aspoň dvě Ukrajinky, Džymovou a Valj Semerenkovou, které se se umístily na 3. a 4. místě. Pátou pozicí vyrovnala svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru Slovenka Paulína Fialková.

S nízkým startovním číslem dva rychle běžela Veronika Vítková. Rychle a bezchybně zvládla úvodní položku, ale z každé ze dvou „stojek“ si odvezla trestnou minutu za jeden netrefený terč. To ji stálo umístění v elitní desítce, skončila na dvanáctém místě.

Další Češky nebodovaly. Mladé Jessica Jislová a Lea Johanidesová načaly sedmou desítku celkového pořadí. Lucie Charvátová i přes nadějný vstup a první střelbu bez chyby nasbírala šest trestných minut a doběhla 85.

Závod SP v biatlonu Östersundu (Švédsko):
Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:
1. Skardinová (Běl.) 42:57,4 (0 tr. minut), 2. Solemdalová (Nor.) -2,9 (0), 3. Džimová -12,0 (0), 4. Valj Semerenková (obě Ukr.) -30,1 (0), 5. Fialková (SR) -32,2 (1), 6. Brorssonová (Švéd.) -49,6 (0), 7. Puskarčíková (ČR) -1:08,6 (0), 8. Braisazová (Fr.) -1:10,0 (2), 9. Ransomová (Kan.) -1:18,4 (0), 10. Olsbuová (Nor.) -1:21,7 (2), ...12. Vítková -1:39,8 (2), 61. Jislová -4:44,8 (2), 62. Johanidesová -5:00,7 (0), 85. Charvátová (všechny ČR) -7:08,9 (6).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít