Povedená francouzská biatlonová neděle, Braisazová a Fourcade vyhráli závody s hromadným startem.

Nadšení francouzští biatlonoví příznivci se dočkali domácích triumfů. Závod s hromadným startem žen vyhrála Justine Braisazová, mezi muži zvítězil Martin Fourcade. Veronika Vítková doběhla 23., Eva Puskarčíková poslední třicátá. V mužském závodě Češi nestartovali.

Annecy/Francie (Aktualizováno: 15:52 17. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justine Braisazová

Justine Braisazová | Foto: TT News Agency/Pontus Lundahl | Zdroj: Reuters

Po deseti kilometrech závodu s hromadným startem měla vše ve svých rukou Denise Herrmannová. V dosavadních třech střeleckých položkách ani jednou nechybovala a na trati si vybudovala 15 sekund náskoku. Stačilo zastřílet čista a Němka by si doběhla pro druhý triumf v sezoně.

Místo biatlonu stolní fotbálek. Závěrečný program v Annecy se týká jen Puskarčíkové s Vítkovou

Bývalá běžkyně na lyžích ale kritickou položku nezvládla. Udělala tři chyby, propadla se a rozpoutala obrovskou francouzskou radost. Do vedení se totiž dostala Justine Braisazová. Poprvé během závodů v Annecy si běžel pro vítězství domácí reprezentant a 15 tisíc fanoušků okolo tratě ji doprovázelo fotbalovými chorály.

Pro své první vítězství ve Světovém poháru si Justine Braisazová doběhla s náskokem 11 sekund před Ukrajinkou Kryukovou, pro kterou jde o první účast na stupních vítězů. Třetí doběhla Němka Dahlmeierová o šest sekund před Slovenkou Kuzminovou.

V závodě byly i dvě Češky, ale Veronika Vítková i Eva Puskarčíková potvrdily výsledkový útlum české reprezentace. Vítková zvládla čistě jen jednu položku a tři trestná kola ji odsunula až na pomezí druhé a třetí desítky, skončila 23.

Ještě hůř se vedlo Evě Puskarčíkové. Po dvou položkách vleže musela pokaždé na dvě trestná kola a běžela na úplném chvostu startovního pole. 30. místo už do konce závodu nevylepšila.

Napotřetí už Bö před francouzským publikem Fourcada neporazil

Mužský závod ovládl bezchybný Martin Fourcade, který na třetí pokus v domácím prostředí porazil norského reprezentanta Johannese Thingnese Böa. Nor už na první střelbě dvakrát chyboval a do konce závodu už domácí hvězdu jen marně dotahoval. Třetí skončil německý závodník Erik Lesser.

Češi se do mužského závodu s hromadným startem poprvé od roku 2010 nekvalifikovali a potvrdili tak nepovedený vstup do sezony. Napravit reputaci mohou od 4. ledna v německém Oberhofu na další zastávce Světového poháru.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):
Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Braisazová (Fr.) 37:19,4 (1 trest. okruh), 2. Krjuková (Běl.) -11,2 (0), 3. Dahlmeierová (Něm.) -19,9 (2), 4. Kuzminová (SR) -25,5 (4), 5. Hinzová (Něm.) -28,4 (1), 6. Chevalierová (Fr.) -30,1 (1), 7. Džymová (Ukr.) -30,7 (1), 8. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -34,8 (2), 9. Wiererová (It.) -35,9 (2), 10. Hildebrandová (Něm.) -36,2 (1), ...23. Vítková -1:29,0 (3), 30. Puskarčíková (obě ČR) -3:14,5 (4).
Průběžné pořadí SP (po 8 ze 22 závodů): 1. Kuzminová 302, 2. Braisazová 296, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 281, 4. Herrmannová (Něm.) 276, 5. Vittozziová (It.) 245, 6. Wiererová 239, ...15. Vítková 180, 34. Puskarčíková 78, 55. Jislová 18, 68. Davidová (obě ČR) 6.

Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 36:30,3 (0 trest. okruhů), 2. J. Bö (Nor.) -3,9 (2), 3. Lesser (Něm.) -6,2 (0), 4. Šipulin (Rus.) -25,1 (0), 5. Weger (Švýc.) -25,8 (1), 6. Peiffer (Něm.) -40,5 (1), 7. Windisch (It.) -52,0 (2), 8. Fak (Slovin.) -52,5 (1), 9. Loginov (Rus.) -1:01,4 (3), 10. Bjöntegaard (Nor.) -1:10,4 (3).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 432, 2. J. Bö 412, 3. Fak 306, 4. Schempp (Něm.) 271, 5. Šipulin 269, 6. T. Bö (Nor.) 221, ...36. Krčmář 59, 46. Moravec 41, 54. Šlesingr 23, 65. Krupčík (všichni ČR) 9.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít