Nový trenér českých biatlonistek Gjelland chce trénovat podle norských metod. O Koukalové nemluví

Mohl se dál věnovat rodinné farmě se čtyřiceti krávami, místo toho ale přijal novou výzvu: Nor Egil Gjelland začal pracovat s českými biatlonistkami, i když původně tuhle nabídku odmítl, jak přiznal v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál.

Jablonec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České biatlonistky (archivní foto) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Víte, když jsem se před dvěma lety rozhodl odejít od norské reprezentace, tak jsem si řekl: Tohle byla jedna etapa mého života a skončila. Chci být doma a pracovat na farmě. Když mi Ondřej Rybář zavolal, tak jsem o tom začal přemýšlet, ale pak jsem mu řekl: Ne, tohle bych nezvládl. Jenže pak zavolal znova,“ poodhalil zákulisí námluv s českým biatlonem Gjelland.

České biatlonistky znají jméno trenéra, v nové sezoně je povede Nor Egil Gjelland

Číst článek

Nakonec norský trenér dospěl s rodinou k tomu, že o farmu se dokáže postarat žena a on se pokusí uspět se svou filozofií i v Česku.

„Vycházím z norského systému. V něm se trénuje dlouhé hodiny. Běháme delší tratě, ale ne v takovém tempu. To je asi největší rozdíl. Taky chci hodně komunikovat se závodníky. Tohle je moje uvažování,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál Gjelland.

S ním dovedl Bergerovou a Eckhoffovou k řadě úspěchů - namátkou olympijské zlato. Další medaile získali za jeho působeni norští muži v čele s Björndalenem a bratry Böovými, a tak někteří fanoušci i novináři přirovnali jeho příchod k českému týmu k případnému angažování Mourinha k fotbalové reprezentaci.

„Ne, ne, ne. Samozřejmě se necítím jako Mourinho. Pro mě je nejdůležitější dobře pracovat se závodníky a pomáhat jim se zlepšit,“ zůstává Gjelland skromný.

Koukalová ne

Česko by mohlo v roce 2023 pořádat biatlonové mistrovství světa. Jediným soupeřem je Oberhof

Číst článek

Proto když je teď v Jablonci, tak se ještě ani nepodíval do města, neochutnal pivo a co nejvíc času tráví v tréninkovém centru, ve kterém dokonce přespává na ubytovně. Snaží se poznat biatlonistky i další trenéry, ale jsou témata, o kterých nemluví. Třeba Gabriela Koukalová.

„Ne, o tom jsme nediskutovali. Jen jsem si v norských novinách přečetl, že vydala nějakou knížku. Ne. Pro mě jsou teď klíčové závodnice, které jsou v týmu,“ odmítá Gjelland.

Své aktuální svěřenkyně chce Egil Gjelland co nejvíc naučit, žádné jiné cíle si nedává. S českým svazem je zatím domluvený na roční spolupráci, pak se uvidí. Buď bude i dál stát u střeleckého dalekohledu, nebo se vrátí k sezení u konví na dojení kravského mléka.

Kompletní exkluzivní rozhovor reportéra Radiožurnálu Jana Suchana s novým trenérem ženské biatlonové reprezentace Egilem Gjellandem najdete ZDE:

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme