‚Když můžu, tak závodím.‘ Ledecká si vyzkoušela na lyžích netradiční disciplínu

Martina Dubovská nenavázala na povedený úvod sezony. Jen pár dní po desátém místě ve slalomu ve finském Levi byla česká lyžařka 33. v kvalifikaci paralelního obřího slalomu Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs. Ještě za ní byla Ester Ledecká, pro kterou byl závod dalším experimentem. V kvalifikaci skončila na 44. pozici.

Lech/Zürs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Zdroj: Reuters

„Jsem závodní typ, takže když můžu, tak závodím. Proto jsem byla v Söldenu a teď jsem tady. Do Ameriky nemůžu, tak proč bych si nezajela. Mám dobré číslo, za zkoušku to stojí, takže bojuju, když už jsem tady,“ usmívala se Ester Ledecká, která na úvod sezony jezdí po závodech, které ji dříve nezajímaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká si vyzkoušela ve Světovém poháru paralelní slalom. Více v příspěvku Martina Charváta

Jenže jak vypočítala, nemá moc možností, co jiného dělat, takže si zkusila i pro ni exotický paralelní obří slalom.

„Mrzí mě, že jsem nejela rychleji, ale neměla jsem na takový závod tolik natrénováno, takže se to dalo čekat. Přece jen mám radši víc naježděno, abych si byla jistější v závodě,“ řekla Radiožurnálu.

Paralelní obří slalom českým lyžařkám nevyšel. Ledecká s Dubovskou končí už v kvalifikaci

Číst článek

Přípravě na tento závod obětovala tři dny. To na jednu stranu není moc, na tu druhou to i tak ubírá čas z jejího nabitého kalendáře, ve kterém teď v zimě skoro není volný den. Ale i tohle má svou světlou stránku – z jejího hlasu je po dlouhé době slyšet, že s tréninkem na tu hlavní část sezony je spokojená.

„Potrénovala jsem docela dost na lyžích i na snowboardu. Hledáme ještě nějaký dobrý kopec na super-G, snad bude příležitost,“ řekla Ledecká pod nádherně vymetenou oblohou v Arlbersku, která vykouzlila úsměv na rtech i závodnicím, které obyčejně bývají až zarytě soustředěné.

„Jsem šťastná, že konečně svítí slunce. Po třech týdnech ve Finsku je to balzám na duši. Je trochu teplo, což mi tolik nevyhovuje, ale trať je super,“ dodala slovenská hvězda Petra Vlhová.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme