Ledecké před prvními závody uškodil tréninkový výpadek. ‚Bude lepší a lepší,‘ věří trenér Bank

21. a 10. místo ve sjezdech, až 27. pozice v super G. Ester Ledecká za sebou má první závody Světového poháru. Přípravu jí zkomplikovala operace, což podle trenéra Tomáše Banka může i pomoct.

Lake Louise Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká na Světovém poháru v Lake Louise

Ester Ledecká na Světovém poháru v Lake Louise | Foto: Sergei Belski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

„Umístění nejsou špatná, ve sjezdu má na kontě vlastně víc bodů, než když sem přijížděla. V super-G si asi trošku pohorší. Máme smíšené pocity, ale spíš pozitivní,“ hodnotí pro Radiožurnál úvodní závody Ester Ledecké v této sezoně Světového poháru v alpském lyžování lyžařský trenér Tomáš Bank.

Ledecká skončila v super-G v kanadském Lake Louise na 27. místě. Vyhrála Američanka Shiffrinová

Číst článek

V kanadském Lake Louise dvojnásobná olympijská vítězka zajela nejlépe sobotní sjezd, kde skončila desátá. To je její druhý nejlepší výsledek v lyžařském Světovém poháru v kariéře.

V nedělním super-G naopak Ledecká obsadila až 27. příčku. 

„Trénink obřích slalomů nám trošku chybí. Nejdřív byla nemocná, pak bylo špatné počasí, pak měla sponzorské povinnosti a přišli jsme o tři týdny tréninku. Do toho operace,“ vysvětluje Bank.

Ledecká v Kanadě závodila jen čtrnáct dní po operaci zlomené kůstky na levé ruce. Zranění by už ale 23letou lyžařku a snowboardistku podle jejího trenéra nemělo limitovat. „Problém byl v tom, že se kvůli tomu narušila předzávodní příprava. Byla dva dny v nemocnici a pak pět dní nemohla nic dělat.“

Z Kanady se Světový pohár přesouvá do Evropy. Další závody čekají alpské lyžaře za dva týdny ve švýcarském Svatém Mořici.

„Když trošku potrénujeme a získá v průběhu sezony na jistotě, bude to lepší a lepší. Možná díky tomu, že jsme měli míň tréninků v létě, zbude víc sil na konci sezony,“ doufá trenér Ester Ledecké Tomáš Bank, že vrchol ročníku přijde pro dvojnásobnou olympijskou vítězku třeba až na mistrovství světa.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme