Ledecké ve sjezdu jen těsně uniklo pódium, ve Svatém Antonu dojela o šest setin čtvrtá

Ester Ledecká po pátečním vydařeném tréninku zajela v závodě ve sjezdu Světového poháru ve Svatém Antonu čtvrtou příčku. Od třetího místa přitom českou lyžařku dělilo pouhých šest setin sekundy. V cíli se z nejrychlejšího času radovala Italka Sofia Goggiaová.

Svatý Anton (Rakousko) (Aktualizováno: 13:41 9. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: CHRISTIAN HARTMANN | Zdroj: Reuters

Na trať se Ledecká vydala jako devátá a v prvních dvou třetinách zaostávala za Goggiaovou jen mírně, sjezdovkou pojmenovanou po trojnásobném mistru světa Karlu Schranzovi se řítila rychlostí 121,1 km/h.

V závěru měla dvakrát o něco delší výjezd z branky a v cíli za Italkou zaostala o 1,10 vteřiny (29,30 metru).

„Posouvám se dopředu a to je vždycky dobré znamení. Ta jízda nebyla moc dobrá, takže když jsem schopná s takovou jízdou být čtvrtá, tak to je dobré. Myslím, že tam byla spousta chyb, nebyla ale tak aktivní, jak jsem chtěla, ale podala jsem své maximum a s výsledkem jsem spokojená,“ řekla Ledecká v cíli Radiožurnálu.

Po dojezdu byla Ledecká druhá před Švýcarkou Corinne Suterovou. Vzápětí se před dvojnásobnou olympijskou vítězku dostala domácí Tamara Tipplerová a ze stupňů českou závodnici odsunula o šest setin rychlejší Američanka Breezy Johnsonová.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Antonu (Rakousko):

Ženy - sjezd:
1. Goggiaová (It.) 1:24,06, 2. Tipplerová (Rak.) -0,96, 3. Johnsonová (USA) -1,04, 4. Ledecká (ČR) -1,10, 5. Pirovanová (It.) -1,15, 6. Štuhecová (Slovin.) a C. Suterová (Švýc.) obě -1,16, 8. Curtoniová (It.) a Gutová-Behramiová (Švýc.) obě -1,34, 10. Weidleová (Něm.) -1,48.

mim, mch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme