Ledecká obsadila v kombinaci na mistrovství světa patnácté místo, zlato brala Švýcarka Holdenerová

Ester Ledecká skončila v kombinační závodě na mistrovství světa ve švédském Åre patnáctá, když jí po sjezdu patřilo čtrnácté místo. Vítězkou se stala Švýcarka Wendy Holdenerová před Slovenkou Petrou Vlhovou. Druhá Češka ve startovním poli Kateřina Pauláthová skončila až na samém konci startovního pole.

Tento článek je více než rok starý.

Åre/Švédsko (Aktualizováno: 16:57 8. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: Marco Trovati | Zdroj: ČTK/AP

Ester Ledecká startovalo do slalomu jako dvanáctá. Ve sjezdu, kam vyrážela jako třicátá závodnice, jela bez viditelnějších chyb, ale stačilo to jen na čtrnácté místo se ztrátou sekundy a 14 setin.

Ve slalomu se můžu vyřádit, těší se Ledecká na kombinaci. Podle Banka se lepší v každém tréninku

Číst článek

Svou slalomovou jízdu jela spíše na jistotu a nakonec to v cíli stačilo až na průběžné sedmé místo. Jelikož za ní jeli lepší slalomářky, česká lyžařka se postupně propadala pořadím. Nakonec celkově obsadila se ztrátou necelých tří sekund patnáctá.

Největší favoritka Slovenka Petra Vlhová byla po sjezdu sice až osmá, ale její silnou disciplínou je právě slalom, což slovenská lyžařka potvrdila. 

Pak se ale na start postavila Wendy Holdenerová z Rakouska, která byla v cíli nakonec o tři setiny sekundy rychlejší. Rakušanka tak obhájila zlato z kombinace z minulého šampionátu ve Svatém Mořici.

Bronz brala Norka Ragnhild Mowinckelová, která byla i po sjezdu třetí. Nejrychlejší ze sjezdu Rakušanka Ramona Siebenhoferová nakonec dojela v součtu obou časů čtvrtá.

Druhá Česka v kombinaci Kateřina Pauláthová nenavázala na super-G, ve kterém dokázala porazit svou krajanku, a ve sjezdu zajela 31. čas ze 34 závodnic, které dojely do cíle. Ve slalomu pak jela až za elitními závodnicemi.

Medailistky z kombinačního závodu Petra Vlhová, Wendy Holdenereová a Ragnhild Mowinckelová (zleva) | Zdroj: Reuters

vman, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme