‚Nemá smysl přeskakovat tam a zpět.‘ Ledecká nebude do lyžařského šampionátu závodit na snowboardu

Tři závody Světového poháru měla v tomto týdnu absolvovat Ester Ledecká, ale neodjede pravděpodobně ani jeden. Dvojnásobná olympijská vítězka dost výrazně změnila plány, protože nakonec až do únorového lyžařského šampionátu se na snowboardu nepředstaví a bude se soustředit jen na lyže.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: Jean-Christophe Bott | Zdroj: ČTK/AP

Už ve úterý měla Ester Ledecká vyrazit na trať paralelního slalomu na snowboardu v Bad Gasteinu, ale největší hvězda tohoto sportu bude v Rakousku chybět. V lednu se totiž oproti předpokladům soustředí už jen na lyže.

Ledecká má za sebou nejlepší lyžařský závod v sezoně, ve Val Gardeně skončila 11. v super-G

Číst článek

„Ester dělá poslední dobou problém přecházení ze snowboardu na lyže, tak jsme se dohodli, že do mistrovství světa nebude jezdit na snowboardu. Nemá smysl přeskakovat tam a zpět. Udělali jsme mítink a dohodli jsme se, že budou velké bloky lyžování a snowboardu,“ řekl pro Radiožurnál lyžařský trenér Ledecké Tomáš Bank.

Ze slov Tomáš Banka je jasné, že příprava Ester Ledecké bude směřovat k únorovému světovému šampionátu lyžařů ve švédském Åre a mistrovství světa ve snowboardingu v americkém Park City, kde by měla obhajovat zlato a stříbro, bude bez české závodnice.

Sportovní královnou roku je Ledecká, v tradiční anketě porazila Sáblíkovou

Číst článek

Česká lyžařka ale nejspíš vynechá i víkendový lyžařský Světový pohár v Rakousku. Jeden z důvodů je ten, že potřebuje víc času věnovat lyžařskému tréninku, ale jde také o současnou situaci v rakouských Alpách.

Aktuálně je totiž ve Svatém Antonu zavřena zhruba polovina střediska kvůli velkým přívalům sněhu a do víkendu, kdy tam původně měla Ledecká závodit ve sjezdu a superobřím slalomu, by měl napadnout ještě další metr sněhu.

„Teď jsme měli tréninkový blok, který dopadl docela dobře. Loni před olympiádou jsme také vynechávali závody a docela se nám to vyplatilo, takže jsme se rozhodli, že to vynecháme. Vzhledem k předpovědi a slušné pravděpodobnosti, že se to zruší. Deadline jsme si dali dneska (v pondělí –pozn. redakce), ale všichni počítáme s tím, že nejedeme,“ doplňuje Bank.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme