Ester Ledecká ve Špindlerově Mlýně nepojede, přednost dá Světovému poháru ve Švýcarsku

Ester Ledecká se nezúčastní závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně 8. a 9. března. Dvojnásobná olympijská vítězka pojede ve stejném termínu Světový pohár na snowboardu ve švýcarském Scuolu, kde bude bojovat o velký křišťálový glóbus za celkový triumf v paralelních disciplínách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: Marco Trovati | Zdroj: ČTK/AP

Start třiadvacetileté Ledecké ve Špindlerově Mlýně byl předběžně domluven, ačkoli se v Krkonoších jedou slalom a obří slalom, jež nepatří k nejsilnějším disciplínám české „obojživelnice“.

Ester Ledecká ve čtvrfinále paralelního slalomu upadla a skončila pátá. I tak dál vede Světový pohár

Číst článek

Kvůli vývoji ve snowboardovém SP, který má pražská rodačka šanci ovládnout počtvrté za sebou, se však rozhodla jinak.

„Sportovní stránka věci dostala přednost. Všichni bychom sice moc rádi viděli Ester ve Špindlerově Mlýně, kde s lyžováním začínala, ale musíme plně respektovat její sportovní ambice, které jsou stále jasnou prioritou,“ uvedl v tiskové zprávě David Trávníček ze společnosti Sport Invest Marketing, která Ledeckou zastupuje.

Pokud by neměla šanci vyhrát Světový pohár na snowboardu, určitě by se ráda ukázala i českým fanouškům, kteří ji hodně podporují. Když ale tahle šance existuje, nedovolí Ester její závodní srdce závěr sezony na snowboardu vypustit,“ dodal Trávníček.

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme