‚Můj oblíbený Svatý Mořic.‘ Ledeckou čeká superobří slalom na místě, kde si chce napravit reputaci

Už je to víc než 20 měsíců, co trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká startovala naposledy v lyžařském světovém poháru. Dlouhou pauzu zaviněnou zraněním by ale měla ukončit v pátek dopoledne, kdy je na programu superobří slalom ve švýcarském Svatém Mořici.

Svatý Mořic Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: ČTK/AP

Kvůli vleklé zlomenině klíční kosti přišla o celou lyžařskou sezonu a dnes se pokusí vrátit mezi elitu. Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se chystá na superobří slalom Světového poháru ve Švýcarsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkala Ester Ledecká před závodem v superobřím slalomu ve Švýcarsku

„Můj oblíbený Svatý Mořic. Ale ne, dělám si legraci, protože jsem tam zatím nezajela tak, jak bych chtěla, ale teď je šance to napravit,“ usmívala v listopadu na zrušených závodech v Zermattu Ester Ledecká, když mluvila o další možnosti, kde by se mohla vrátit mezi elitní lyžařky.

A Svatý Mořic skutečně nepatří mezi místa, kde by se české hvězdě zimních sportů dařilo, když tady ve Světovém poháru skončila nejlépe 29. v superobřím slalomu.

„To byl první kopec na kterém jsem kdy v životě jela sjezd na evropském poháru. Mám na to hezké vzpomínky, podařilo se mi tehdy zajet i dobré body,“ mluvila česká lyžařka a snowboardistka o téměř 10 let staré vzpomínce na závod ve Svatém Mořici.

Nové lyže

‚Kost není ještě dostatečně pevná.‘ Ledecké hrozí, že by mohla přijít i o šampionát ve snowboardingu

Číst článek

Pro Ledeckou to bude navíc premiéra s novou značkou lyží, se kterou sice spolupracuje už od loňska, ale v závodě ji ještě vyzkoušet kvůli vleklé zlomenině klíční kosti nemohla.

„Hodně záleží na materiálu, protože nahoře je docela dlouhá rovina. Je to jeden ze sjezdů, který Ester úplně nevyhovuje, protože má radši kopce, kde jsou stromy a větší kontrasty, aby se mohla lépe orientovat. Naštěstí byly dva tréninky, na kopci se dvakrát svezla, tak už bude víc vědět, kde vlastně je,“ doplňuje aktuálně na jihovýchodě Švýcarska trenér Ledecké Tomáš Bank – ten sice mluvil hlavně o trati sjezdu, který pojedou dívky v sobotu, ale i při dnešním superobřím slalomu budou mít lyžařky na bílých rozlehlých pláních o něco těžší orientaci než na jiných Světových pohárech.

Závod začíná v 10.30 minut a jízdu Ester Ledecké s číslem 23 odvysílá živě stanice Radiožurnál Sport.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme