Po více než dvou letech bez medaile. Samková dojela v závodu Světového poháru v Cervinii sedmá

Snowboardcrossařka Eva Samková na Světovém poháru v italské Cervinii udělala chybu v semifinále a obsadila sedmou příčku. Úřadující mistryně světa a obhájkyně triumfu v SP nenavázala na výhru z úvodního závodu v rakouském Montafonu, což bylo v součtu s koncem minulé sezony její třetí vítězství za sebou.

Cervinia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Poprvé po více než dvou letech Samková neskončila v závodě SP na stupních vítězů, naposledy se to stalo v září 2017 v Argentině.

Samková vstoupila do nové sezony vítězně. V Montafonu ovládla jak kvalifikaci, tak finále

Číst článek

Samková v semifinále solidně odstartovala a pohybovala se na druhé příčce. Po technické pasáži chtěla v zatáčce vnitřní stranou zaútočit, ale musela zbrzdit, aby se nedostala do kontaktu se soupeřkou před sebou, nevešla se do branky a vyjela mimo trať. „Asi důležitější, než tam podjet, je, že Evka tenhle manévr přežila ve zdraví,“ komentoval kritický okamžik trenér Marek Jelínek v rozhovoru pro Českou televizi.

Jeho svěřenkyně se tím pádem „propadla“ do malého finále, což znamenalo nejlépe sedmé místo, protože trať v Cervinii umožňovala rozjížďky po šesti. Závěrečnou jízdu i s přispěním kolizí soupeřek jasně ovládla.

Sedmé místo ale nestačilo Samkové k udržení vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Do čela se díky vítězství dostala olympijská šampionka Michela Moioliová, která minulý týdne v Montafonu skončila druhá za Samkovou. „Ukazuje se, že to bude největší soupeřka. Sedmá příčka je velká ztráta, ale snad to ještě Evka dožene,“ dodal Jelínek.

Druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková vypadla stejně jako před týdnem v Montafonu ve čtvrtfinále. V úvodní vyřazovací jízdě dojela čtvrtá s výrazným odstupem za postupovou trojicí. Čeští muži se do vyřazovacích jízd nedostali. Po zrušení kvalifikace o tom rozhodly FIS body a body ze Světového poháru.

Závod SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie):
Muži: 1. Sommariva, 2. Perathoner (oba It.), 3. Surget (Fr.).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Sommariva 1400, 2. Hämmerle (Rak.) 1360, 3. Bolton (Austr.) 1250, ...46. Koudelka 18,5, 56. Kubičík (oba ČR) 14.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Belingheriová (It.), ...7. Samková, 14. Hopjáková (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Moioliová 1800, 2. Samková 1360, 3. Trespeuchová 1160, ...16. Hopjáková 360.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme