Fourcade odolal norskému tlaku a vyhrál stíhačku v Oberhofu, Krčmář skončil osmý

Francouzský biatlonista Martin Fourcade udržel první místo ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru v německém Oberhofu, za ním skončili oba bratři Böovi. Michal Krčmář uhájil místo v elitní desítce, bodoval i Ondřej Moravec.

Oberhof/Německo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fourcade

Martin Fourcade | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

O stupně vítězů se ve stíhacím závodě v Oberhofu přetahovali čtyři muži, jen jeden z nich nebyl Nor. Martin Fourcade měl za stoupeře Johannese Böa, jeho staršího bratra Tarjeiho a svého velkého Rivala Emila Hegleho Svendsena.

Stíhačku v Oberhofu ovládla Kuzminová, z Češek byla nejlepší čtrnáctá Vítková

Jedinou chybu udělal Fourcade na první ze čtyř střeleckých položek. V tu chvíli Johannese Böem naháněl Svendsena, pak už ale nechyboval. Jednoho Nora dohnal Francouz na trati, druhého utrhl díky rychlému počínání na střelnici.

Když na čtvrté střelbě neudělal jedinou chybu, otočil se ke svým stále ještě střílejícím soupeřům, zkontroloval si je a odjel vstříc obhajobě vítězství ze sprintu. V cíli byl o 6 vteřin dříve než Johannes Bö, třetí dojel s půlminutovou ztrátou jeho bratr Tarjei.

Michal Krčmář na střelnici udělal jedinou chybu a po druhé střelbě na chvíli vypadl z první desítky. „Stojky“ ale zvládl čistě a v posledním kole chvíli jezdil i na šestém místě. Ve finiši ale podlehl Italovi Hoferovi se Švýcarem Wegerem a skončil osmý.

Ondřej Moravec byl velmi rychlý na trati, neodpustil si ale tři chyby na střelnici. Bezchybně zvládl jen poslední běžeckou položku a zminimalizoval ztráty. Se startovním číslem 11 dojel třináctý.

Dalším Čechům se stíhací závod nepovedl. Jaroslav Soukup si naději na body pokazil na poslední střelbě, ke které si přidal 450 metrů na trestných okruzích. Skončil až 52., ještě hůře střílel celkově 56. Tomáš Krupčík.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. M. Fourcade 32:23,6 (1 trest. okruh), 2. J. Bö -6,3 (3), 3. T. Bö -30,9 (0), 4. Svendsen (všichni Nor.) -1:04,7 (1), 5. Pidručnyj (Ukr.) -1:16,2 (1), 6. Hofer (It.) -1:21,6 (2), 7. Weger (Švýc.) -1:21,8 (2), 8. Krčmář (ČR) -1:21,9 (1), 9. Doll -1:25,9 (1), 10. Peiffer (oba Něm.) -1:28,5 (2), ...13. Moravec -1:43,6 (3), 52. Soukup -5:10,2 (5), 56. Krupčík (všichni ČR) -5:40,0 (6).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 552, 2. J. Bö 514, 3. Fak (Slovin.) 372, 4. Šipulin (Rus.) 311, 5. T. Bö 309, 6. Weger 289, ...26. Krčmář 125, 31. Moravec 99, 58. Šlesingr (ČR) 23, 64. Soukup 16, 70. Krupčík 9.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít