Henrik L'Abee-Lund překvapivě vyhrál sprint biatlonistů, Moravec skončil 29.

Biatlonista Henrik L'Abee-Lund v domácím prostředí norského Holmenkollenu porazil krajana Johannese Thingnese Bö i Francouze Martina Fourcadea a zvítězil ve čtvrtečním sprintu na 10 kilometrů. Čechům se příliš nedařilo, nejlepší byl 29. Ondřej Moravec.

Holmenkollen/Norsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec při závodě v italské Anterselvě

Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Pro jednatřicetiletého L'Abee-Lunda to je první vítězství v individuálním závodě Světového poháru, jeho dosavadním maximem byla dvě třetí místa. První místa zatím L'Abee-Lund sbíral jedině se štafetou.

Dlouho to vypadalo, že si pro další vítězství doběhne Johannes Thingnes Bö, ale jeho krajan se v posledním kole vybičoval k životnímu výkonu a vybojoval první příčku. Třetí skončil průběžně první muž celkového pořadí Světového poháru Martin Fourcade.

Ondřej Moravec sice na střelnici ani jednou nechyboval, ale kvůli pomalému běhu se nakonec umístil až na 29. místě. Stříbrný medailista z Pchjongčchangu Michal Krčmář minul jeden terč a skončil sedmatřicátý.

Závody SP v biatlonu v Oslu - sprint:

Muži (10 km): 1. L'Abée-Lund 26:10,3 (0 trest. okruhů), 2. J.T. Bö (oba Nor.) -6,1 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -6,9 (0), 4. Eberhard (Rak.) -7,1 (1), 5. Hofer (It.) -15,5 (1), 6. Peiffer (Něm.) -16,8 (-1), 7. Garaničev (Rus.) -23,3 (0), 8. Fillon Maillet (Fr.) -28,8 (0), 9. Doll (Něm.) -35,2 (1), 10. Birkeland (Nor.) -41,2 (0), ...29. Moravec -1:13,6 (0), 37. Krčmář -1:32,5 (1), 65. Soukup -2:21,5 (1), 80. Štvrtecký -2:49,1 (3), 90. Václavík (všichni ČR) -3:39,8 (7).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 936, 2. J.T. Bö 899, 3. Šipulin (Rus.) 591, 4. Peiffer 559, 5. Fak (Slovin.) 528, 6. T. Bö (Nor.) 478, ...21. Moravec 282, 25. Krčmář 253, 42. Šlesingr 108, 78. Soukup 16, 84. Krupčík 9, 88. Václavík (všichni ČR) 7.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít