Dezinfekční skříň i krabička hlídající rozestupy. Mistrovství světa v lyžování zvládli Italové výborně

Italská Cortina d'Ampezzo zvládla organizaci mistrovství světa v alpském lyžování bez větších problémů a ukázala, že je připravená na pořádání olympijských her v roce 2026. Zvláště v bezpečnostních opatřeních proti koronaviru představili Italové novinky, které zatím nikde ve světě neměly obdoby.

Cortina d'Ampezzo (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští vojáci v Cortině odstraňují z tribun přívaly sněhu | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Je to taková malá krabička. Když dáte dvě moc blízko k sobě, to znamená na metr, začnou červeně blikat, vibrovat a pískat. Zajímavá novinka měla hlídat bezpečnou vzdálenost mezi novináři. První den ji všichni ze zvědavosti zapnuli, ale od dne třetího ji nepoužíval nikdo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Italská Cortina d'Ampezzo zvládla organizaci mistrovství světa v alpském lyžování bez větších problémů a ukázala, že je připravená na pořádání olympijských her v roce 2026. Více si poslechněte v reportáži Martina Charváta

Stejně dopadla i důmyslná dezinfekční skříň, která vás při příchodu posprejovala, pokud jste chtěli. Ale téměř nikdo nechtěl.

Navzdory podobným lehkým nedorozuměním slyšeli pořadatelé od závodníků jen samou chválu. „Jenom žasnu, co tady organizátoři zvládají. Měli jsme dva tréninky, které jely současně. Vůbec nevím, kolik tady mají lidí, ale aby mohli jet dva sjezdové tréninky současně, tak to je neskutečné,“ říkala Radiožurnálu Ester Ledecká, která celou sezonu kvituje přístup Mezinárodní lyžařské federace.

Ledecká skončila v kombinaci na mistrovství světa osmá. Zlato bere Američanka Shiffrinová

Číst článek

Ta se navzdory současné koronavirové době nebojí pořádat závody Světového poháru a do poslední chvíle se snažila udržet možnost, že na šampionát budou moci diváci.

Plány Cortiny totiž byly až megalomanské. „V plánu bylo, že to bude velká komunitní akce s desetitisíci diváky. Na hlavní třídě ve městě stejně jako v hotelech jednotlivých národů budou stánky a setkání s týmy a sportovci. A po závodech budou každý večer velké oslavy a party,“ líčí starosta města Gianpetro Ghedina, který ze známých důvodů musel z těchto snů slevit.

Ale třeba se mu vyplní za pět let při zimních olympijských hrách, při kterých bude Cortina hostit právě lyžařské závody.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme