Jindřich Šikola končí jako trenér u biatlonové reprezentace, s vedením se neshodl na vizi

Jindřich Šikola odchází z vrcholného biatlonu. Trenér, který vychoval olympijskou medailistku Veroniku Vítkovou i juniorskou mistryni světa Markétu Davidovou, chybí v realizačním týmu české reprezentace pro příští sezónu. Pravděpodobně se přesune k dětem do sportovního centra mládeže v Jilemnici.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biatlon (ilustrační fotografie) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Před čtyřmi lety zažíval Jindřich Šikola velké chvíle své trenérské kariéry, Veronika Vítková získala se smíšenou štafetou olympijské stříbro.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jindřich Šikola už nebude nadále působit v realizačním týmu české biatlonové reprezentace. Podle něj se s vedením biatlonu neshodli na vizi týmu

„V první řadě si myslím, že to je její medaile a taky celého družstva. Samozřejmě si myslím, že trochu jako trenér jsem se na tom podílel, takže jsem určitě moc rád,“ říkal tehdy Šikola.

Jenže pár týdnů poté se dozvěděl tvrdý verdikt: konec u A týmu a přesun k juniorkám. A i když kolikrát říkal, že až bude nejhůř, může se doma ve Vysokém nad Jizerou zavřít do truhlárny, tuhle degradaci špatně nesl.

Zároveň ale začal spolupracovat s Markétou Davidovou, která se letos stala juniorskou mistryní světa a na olympijských hrách skončila 15. ve sprintu. Jenže teď po dalších čtyřech letech odchází i od ní, Radiožurnálu to potvrdil předseda Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

České biatlonistky znají jméno trenéra, v nové sezoně je povede Nor Egil Gjelland

Číst článek

„Jindřich Šikola se s námi nedohodl na prodloužení smlouvy. Nabídky, kterému jsme mu dali, neakceptoval,“ popisuje Šikolův konec Hamza.

Jindřich Šikola, který se netajil výhradami ke koncepci šéftrenéra Ondřeje Rybáře, přiznává, že měl dokonce nabídky k návratu k A-týmu.

„Ta nabídka byla, ale já jsem ji neakceptoval, protože tam byly věci, se kterými jsem nesouhlasil, nebo pro mě byly nepřijatelné. Vizi jsem měl prostě jinou,“ dodává nyní už bývalý reprezentační trenér.

Podle Šikoly ani svazu nemá odchod žádnou souvislost s výpovědí mistryně světa Gabriely Koukalové, která trenéra obvinila, že když ji kdysi vedl v juniorkách, tak měl opakovaně narážky na její hmotnost, a tím se podílel na jejích problémech s bulimií.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme